پرورش ریزجلبک های مورد نیاز صنایع آرایشی و بهداشتی در کشور
سرویس علم و فناوری - محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان طیفی از جلبک‌های خانواده سبز و سبز آبی با کارایی‌های گسترده در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی تولید کردند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، حمید دنیائی داریان مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان تولید جلبک اسپرولینا و کرلا را از محصولات این شرکت نام برد و گفت: این جلبک ها در بسیاری از صنایع با علوم و فناوری های گوناگون، مانند صنایع غذایی و مکمل های غذایی انسانی و غیر انسانی مثل دام، طیور، آبزیان و رنگ سازی صنایع آرایشی وبهداشتی، آب و فاضلاب، کشاورزی و زراعت و باغ داری کاربرد دارد.

وی یکی از کاربردهای این محصول دانش بنیان را در تولید دارو و درمان دانست و ادامه داد: بسیاری از کرم های آرایشی و بهداشتی، قرص های مکمل غذایی، با استفاده از فناوری ریزجلبک ها تولید می شود. همچنین در باغداری و کشاورزی نیز به عنوان کود و بارور کننده گیاهان کاربرد دارد.

دنیائی با اشاره به کاربردهای این جلبک در صنعت آبزیان یا تاکید بر اینکه بخش عمده ای از نیاز غذای فرآورده های شیلاتی و مکمل های غذایی آبزیان از این محصول تامین می شود، خاطر نشان کرد: محصول یادشده همچنین در حوزه های دیگری چون تصفیه پساب و فاضلاب، دامپروری و مرغ داری به عنوان مکمل غذایی، استخراج رنگدانه فیکوسیانین و استخراج روغن به عنوان سوخت زیستی مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز