شمار موارد روزانه کرونا در امارات به زیر 100 رسید

شمار موارد روزانه کرونا در امارات به زیر 100 رسید

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - شمار موارد روزانه ثبت‌شده کرونا در امارات روز یکشنبه برای نخستین بار از هنگام شروع شیوع کرونا در سال پیش به زیر ۱۰۰ رسید.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - رویترز وزارت بهداشت امارات ۹۹ مورد جدید عفونت کرونا را گزارش کرد، در حالیکه در اوج شیوع کرونا در این کشور در ماه ژانویه (اسفند) شمار روزانه عفونت ها حدود ۴۰۰۰ مورد بود. مجموع مرگ های ناشی از کرونا در امارات ۲۱۲۰ مورد گزارش شده است.

امارات که هنوز عمدتا ماسک زدن در مکان های عمومی در آن ضروری است، یکی از بالاترین میزان های واکسیناسیون در جهان را دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، حدود ۹۶ درصد از جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفری امارات یک دوز واکسن را دریافت کرده اند و ۸۶ درصد جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند.

امارات امیدوار است که با جذب ۲۵ میلیون نفر برای سفرهای تجاری و گردشگری برای «اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی»، نخستین برگزاری این نمایشگاه جهانی در خاورمیانه، اقتصادش را تقویت کند. اکسپوی دوبی از اول اکتبر (۹ مهر) آغاز شده است و برای شش ماه ادامه خواهد داشت.

امارات مرزهای خود را به روی همه مسافرانی که با واکسن های تاییدشده سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر یعنی واکسن های آسترازنکا، جانسون اندجانسون، مدرنا، فایزر/بیونتک، سینوواک و سینوفارم بازکرده است. در عین حال مسافرانی که وارد این کشور می شوند، باید در فرودگاه آزمایش PCR برای کرونا بدهند.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز