رکورشکنی های شیوع کرونا در روسیه ادامه دارد

رکورشکنی های شیوع کرونا در روسیه ادامه دارد

۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - روسیه که به یک هفته تعطیلی برای مهار شیوع کرونا نزدیک می‌شود، همچنان شمار بالای بی‌سابقه عفونت‌های کرونا و مرگ‌های ناشی از آن را گزارش می‌کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - آسوشیتدپرس کارگروه کروناویروس روسیه روز شنبه از مرگ ۱۰۷۵ نفر در روز گذشته به علت کرونا و رخ دادن ۳۷۶۸۵ مورد عفونت جدید خبر داد که بیشترین میزان عفونت و مرگ روزانه ناشی از کووید-۱۹ در این کشور است.

میزان تلفات روزانه کرونا در روسیه اکنون حدود ۳۳ درصد بالاتر از میزان ثبت شده در اواخر ماه سپتامبر (شهریور) است و موارد عفونت نسبت به ماه گذشته حدود ۷۰ درصد افزایش یافته است.

فقط حدود یک سوم جمعیت ۱۴۶ میلیون نفری روسیه واکسینه شده اند و افزایش شمار بیماران باعث فشار آمدن بر نظام مراقبت بهداشتی این کشور شده است.

ولادیمیر پوتین در مواجهه با این وضعیت دستور داده است که روس ها در فاصله ۳۰ اکتبر (۸ آبان) تا ۷ نوامبر(۱۶ آبان) با پرداخت حقوق به سر کارهایشان نروند.

بسیاری از مناطق روسیه محدودیت های بیشتری را اعلام کرده اند، از جمله بستن سالن های ورزشی و سینماها و محدود کردن خدمات رستوران ها به دادن غذای بیرون بر یا تنها اجازه ورود دادن  به مشتریانی که کاملا واکسینه شده اند.

در مجموع روسیه تا به حال ۸.۲ میلیون مورد عفونت کروناویروس ۲۲۹۵۲۸ مرگ ناشی از آن گزارش کرده است.

با اینکه واکسن اسپونتیک V و سه واکسن داخلی دیگر در روسیه در اختیار مردم قرار دارد، روند واکسیناسیون به علت عدم تمایل مردم به واکسن زدن به کندی انجام می شود.

پوتین این پرهیز از واکسن زدن را محکوم کرده و گفته است: «فقط دو گزینه در برابر همه افراد وجود دارد- یا بیمار شدن یا واکسن زدن.»

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز