موج جدید ابتلا در اروپای شرقی به دلیل ضعف واکسیناسیون

موج جدید ابتلا در اروپای شرقی به دلیل ضعف واکسیناسیون

۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - کشورهای اروپای شرقی کمترین میزان واکسیناسیون را در بین کشورهای اروپایی داشته‌اند و کمتر از نصف جمعیت آن‌ها تا کنون یک دز از واکسن کوید-19 را دریافت کرده‌اند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس رویترز آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اروپای شرقی در روز یکشنبه از مرز 20 میلیون نفر عبور کرد. این منطقه از ابتدای فراگیری گسترده ترین شیوع خود را تجربه کرده است و تلاش دولت ها برای واکسیناسیون با تاخیر همراه بوده است.

کشورهای این ناحیه کمترین میزان واکسیناسیون را در بین کشورهای اروپایی داشته اند و کمتر از نصف جمعیت آن ها تا کنون یک دز از واکسن کوید-19 را دریافت کرده اند.

کشور مجارستان با واکسیناسیون ۶۲ درصدی با دریافت حداقل یک دز، بالاترین میزان واکسیناسیون و کشور اوکراین با واکسیناسیون ۱۹ درصد از جمعیت خود که یک دز را دریافت نموده اند، کمترین میزان واکسیناسیون را در بین کشورهای منطقه اروپای شرقی داشته اند.

آمار مبتلایان جدید در حال افزایش است و میانگین ۸۳،۷۰۰  ابتلا در روز، بالاترین آمار از ماه نوامبر سال گذشته بوده است. علی رغم اینکه کشورهای اروپای شرقی تنها ۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، ۲۰ درصد از کل مبتلایان جدید به کوید-۱۹ در سراسر جهان مربوط به این منطقه می شود.

با موج جدید عفونت های ناشی از ویروس کرونا، بسیاری از مردم اروپای شرقی در دو گروه دفاع از مواضع خود و پشیمانی از عدم دریافت واکسن  قرار گرفته اند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز