مایکروسافت مدعی حمله سایبری روسیه به صدها شبکه آمریکایی شد
سرویس علم و فناوری - مایکروسافت مدعی شده همان مجموعه هکری عامل تهاجم سایبری سولارویندز در روسیه این بار به صدها سازمان و شرکت آمریکایی حمله کرده اند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - رویترز، مایکروسافت حمله جدید را تازه ترین موج تهاجم سایبری بر علیه شبکه های رایانه ای آمریکایی توصیف کرده است.

هکرهای یادشده که به گروه نوبلیوم شهرت دارند این بار"نمایندگی های فروش و سایر ارائه دهندگان خدمات فناوری" کلود یا رایانش ابری را هدف قرار داده اند. حملات یادشده بخشی از حملات گسترده تری توصیف شده که از تابستان امسال آغاز شده اند.

مایکروسافت می گوید از اول جولای تا 19 اکتبر امسال به 609 مشتری خود که هدف این حملات بوده اند، اطلاع رسانی لازم را کرده است. این شرکت مدعی شده بخش ناچیزی از حملات جدید موفق بوده اند. این شرکت جزئیات فنی بیشتری را در این زمینه فاش نکرده است.

در بیانیه مایکروسافت در این زمینه که در وبلاگ آن منتشر شده، آمده است: رویداد اخیر نشان می دهد روسیه در تلاش برای به دست آوردن دسترسی بلندمدت و نظان مند به نقاط مختلف زنجیره تامین فناوری و ایجاد سازوکاری برای نظارت - در حال حاضر یا در آینده – بر اهداف مورد علاقه دولت روسیه است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز