شهرداری برای هوشمندسازی نیازمند همکاری با نهادهای علمی است
سرویس علم و فناوری - رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اقدامات شهرداری تهران و مشهد برای هوشمند سازی شهر گفت: برای موفقیت در این حوزه نیازمند همکاری با نهادها و مراکز علمی هستیم.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - مهدی چمران امروز در اولین رویداد ملی شهر هوشمند هوشمند سازی شهر را از نیازمندی های کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که این  رویداد علمی بتواند زمینه ساز تحقق آن شود و افزود: هوشمند سازی شهر از مهمترین مسایلی است که چند سالی است با آن مواجه هستیم و تلاش های زیادی برای آن شده است .

وی با بیان اینکه شهرداری تهران اولین نهادی بود که در این زمینه اقدام کرده است، اظهار کرد: شهرداری تهران در این زمینه توانسته زیر ساخت هایی ایجاد کند که امیدواریم این حرکت با سرعت بیشتری ادامه یابد چرا که هوشمند سازی شهرها صرفه های زیادی دارد و می تواند بسیاری از مشکلات و مصائب را مرتفع کند.

چمران تاکید کرد: شهرداری جایی است که با شهروندان بیشترین تماس را دارد و شهرداری تهران برای سرعت بخشیدن به هوشمند سازی شهر نیازمند همکاری با مراکز و مراجع علمی است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران یکی از مزایای هوشمند سازی شهر را کاهش ترافیک و صرفه جویی در وقت و هزینه دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر شهرداری تهران، شهرداری مشهد نیز در زمینه هوشمند سازی اقدام کرده است و امیدواریم سایر شهرداری ها نیز در این حوزه اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز