همکاری جهاددانشگاهی و بسیج سازندگی راه توسعه را هموار می کند
سرویس علم و فناوری - رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: سازمان بسیج سازندگی و جهاددانشگاهی از مولودهای مبارک انقلاب هستند که با توجه به رسالتی که دارند می توانند در کنار یکدیگر راه توسعه را در جامعه هموار کنند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - اکبر اسدی در دیدار با رئیس بسیج سازندگی استان کردستان، ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد دانش بنیان، حلقه واسطه بین دانشگاه و بخش های مختلف جامعه است، اظهار کرد: یکی از فعالیت های جهاددانشگاهی اشتغال و کار آفرینی است که در این راستا ارائه مشاوره های تخصصی و آموزش های لازم در جهت اشتغالی زایی از اهداف مهم این مجموعه است.

وی افزود: طی سه سال گذشته جهاددانشگاهی با حمایت و پشتیبانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی طرح نوین مشاغل خانگی را در مرحله پایلوت در سطح ۹ استان کشور و از جمله استان کردستان اجرا کرد و با توجه به نتیجه مطلوب، این طرح را در سطح ۳۱ استان کشور بسط و گسترش ییدا کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه افزود: بسیج سازندگی و جهاددانشگاهی به عنوان دو مجموعه انقلابی با توانمندی که دارند می توانند منشاء کارها و فعالیت های مهمی در سطح استان گردند.

وی در ادامه به فعالیت های مختلف جهاددانشگاهی استان در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی اشاره نمود.

در این دیدار علی اصغر عزیزی فر، رئیس بسیج سازندگی استان گفت: در هفدهم اردیبهشت ۷۹ بعد از ادغام جهاد سازندگی و کشاورزی رهبری معظم انقلاب به نیروی مقاومت بسیج دستور تشکیل بسیج سازندگی برای استفاده از نیرو و ظرفیت گروه های جهادی برای اقدامات محرومیت زدایی صادر کردند.

وی، با اشاره به منزلت و جایگاه فرهنگ جهادی در راستای محرومیت زدایی، اظهار داشت: بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس با بهره گیری از فرهنگ و تفکر جهادی در راستای تحقق آرمان های انقلاب در عرصه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی خدمات ارزنده ای انجام داده است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس به اقدامات بسیج سازندگی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی هم اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی یک سری تسهیلات را با سود پایین به مردم پرداخت می کند که اولویت ما در این راستا زودبازده و توجیه دار بودن طرح هاست.

عزیزی فر با بیان اینکه طرح های اشتغال اقتصاد مقاومتی در سطح استان در  ۱۶ عرصه تعریف شده است، گفت: سقف پرداخت تسهیلات در این طرح ۳۰ میلیون تومان است.

منبع : خبرگزاری ایسنا