حرکت اولین خودروی بدون راننده در جاده های اروپا

حرکت اولین خودروی بدون راننده در جاده های اروپا

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - دنیای فناوری حمل و نقل دنیای شلوغی است و یکی از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت گسترده‌ای دارد، شرکت فرانسوی EasyMile است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - و نیو اطلس، این استارت آپ، شاتل بدون راننده خود را در موقعیت های مختلف در سراسر جهان بسط و گسترش داده و با کسب مقام اولین وسیله نقلیه مجاز به کار بدون راننده در جاده های عمومی فرانسه اکنون توانسته کلاه خود را بالاتر بگذارد.

از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ با موتور EASY ۱۰  ظاهر شد، ما شاهد آزمایش خودروی  Easy mile در بیش از ۳۰ کشور جهان بوده ایم که در بسیاری از آن ها انسان وجود ندارد، اما تحت نظارت یک اپراتور از راه دور کارش را انجام می دهد.  کشورهای سنگاپور، ایالات متحده، فنلاند و استرالیا  از این وسیله نقلیه استفاده کرده اند و حالا این شرکت تلاش می کند تا وسیله نقلیه خود را به عنوان یک راه حل خودمختار برای پردیس های خصوصی، کارخانه ها، فرودگاه ها و جوامع برنامه ریزی شده مطرح کند.

جدیدترین نسخه EASY ۱۰ دارای  ۱۵ نفر ظرفیت با صندلی های بالشتکی و کمربند ایمنی بوده در حالی که این شرکت اخیرا یک رمپ خودکار و نیز جایگاه هایی را برای مسافران دارای معلولیت اضافه کرده است. همچنین این شرکت اخیرا مجموعه حسگرهای EASY ۱۰ را ارتقا داده و با استارت آپ آلمانی سونو موتورز برای ادغام سلول های خورشیدی و افزایش برد خودرو همکاری کرده است.

این اتوبوس خودران در تولوز، فرانسه بین ورودی اصلی و یک پارکینگ در فاصله ۶۰۰ متری (۲۰۰۰ فوت) در امتداد یک مسر ترافیکی مختلط با دوچرخه، عابران پیاده، اتومبیل ها و اتوبوس ها کار می کند.

این شرکت پس از ثبت و اطمینان از قابلیت این سرویس، اکنون اولین شرکت اروپایی نام گرفته که مجوز خودران سطح ۴ در جاده های عمومی را که توسط دولت فرانسه صادر شده، دریافت کرده است.

این سطح بالایی از اتوماسیون است که وسیله نقلیه را قادر می سازد بدون حضور انسان در آن، کار کند. مقررات، راه را برای شروع فعالیت خودروهای خودران در جاده های عمومی باز می کند.

بنوا پرین، مدیر کل Easy mile می گوید: «این گام مهمی به سوی تجاری سازی واقعی رانندگی خودکار، هم در سایت های بزرگ خصوصی هم در جاده های عمومی است. من در مورد آینده هیجان زده هستم، زیرا بیشتر و بیشتر از حمل و نقل هوشمند استفاده می شود.»

منبع : همشهری آنلاین