ویدئو -  چگونه از حضور خانوادگی در شبکه های اجتماعی فرصت بسازیم؟
سرویس علم و فناوری - گسترش شبکه‌های اجتماعی باعث شده است تا اعضای خانواده در یک یا چند شبکه اجتماعی عضو باشند. ایجاد گروه‌های خانوادگی در فضای مجازی، جدا از ایجاد صمیمیت بیشتر بین اعضا می‌تواند به حل مشکلات خانوادگی و یا اداری اعضای گروه کمک کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - گروه سوادرسانه در گذشته حضور در محافل خانوادگی و دورهمی ها علاوه بر دیدار اعضای خانواده و فامیل، زمینه ای را ایجاد می کرد تا در یک فضای صمیمی، مشکلات اعضای خانواده مطرح و با همفکری یکدیگر برای حل آن تلاش شود. این روزها دغدغه ها و مشکلات روزمره باعث شده تا کمتر به دیدار دوستان و اقوام برویم و بیشتر در فضای مجازی از حالشان جویا شویم.
حال که گسترش شبکه های اجتماعی به گونه ای است که اعضای یک خانواده عضو یک یا چند شبکه اجتماعی هستند بهتر است برای ایجاد صمیمیت بیشتر و گره گشایی از امور یکدیگر از این فرصت برخط بهتر استفاده کنید. به طور مثال با ایجاد گروه هایی برای مطرح کردن مسائل خانوادگی، اداری و یا فنی مانند خراب شدن پکیج، پرداخت قبوض و یا تنظیمات امنیتی تلفن همراه می توانید این موارد را برای تمام اعضای گروه به اشتراک بگذارید. همچنین با ایجاد یک گروه خانوادگی، پیام های مفید آموزشی که می تواند به حل یک مشکل خانوادگی و یا اداری مشترک کمک کند را به اشتراک بگذارید و درباره آن تبادل نظر کنید. یادتان باشد مطالب آموزشی را تنها از منابع معتبر و با ذکر منبع به اشتراک بگذارید و این موضوع را به دیگر اعضای گروه هم یادآوری کنید. بیان تجربه های شخصی در اطمینان بخشی به محتواها بسیار مفید است.

در ادامه ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

 


منبع : خبرگزاری فارس