روسیه همچنان سرعت توییتر را کم می کند

روسیه همچنان سرعت توییتر را کم می کند

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - روسیه به کم کردن سرعت شبکه اجتماعی توییتر بر روی تلفن‌های همراه در این کشور ادامه خواهد داد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - و خبرگزاری رویترز، «روسکومنادزور» رگولاتور روسیه خواهان حذف برخی مطالب شده و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد، سرعت توییتر در ان کشور به حالت عادی بازنخواهد گشت.

مقامات روسیه اخیرا اقداماتی را برای نظارت دقیق تر بر روی غول های فناوری با اعمال جریمه های کوچک برای نقض محتوا انجام داده اند، در حالی که همچنان به دنبال مجبور کردن شرکت های خارجی به داشتن نمایندگی رسمی در روسیه و ذخیره اطلاعات شخصی روس ها در قلمرو این کشور هستند. روسکومنادزور اعلام کرده است که توییتر از ماه مارس در روسیه به دلیل پست های حاوی مسائل غیراخلاقی برای کودکان، اطلاعات سوء مصرف مواد مخدر یا فراخوانی از افراد زیر سن قانونی برای خودکشی در معرض کاهش سرعت تنبیهی قرار گرفته است.

توییتر پیش تر اجازه استفاده از پلتفرم خود را برای ترویج رفتار غیرقانونی رد کرده است. بارگذاری ویدیوها و عکس ها در دستگاه های تلفن همراه بسیار کندتر است، اما رگولاتور محدودیت های سرعت در اینترنت ثابت را در ماه مه کاهش داد.

روسکومنادزور گفت که در حالی توییتر را در مجموع ۳۸.۴ (بیش از ۵۱۲ هزار دلار) میلیون روبل در سال جاری جریمه کرده است که از سال ۲۰۱۴ به طور سیستماتیک درخواست هایی برای حذف مطالب ممنوعه را نادیده گرفته، اما بیش از ۹۰ درصد از پست های غیرقانونی را حذف کرده است.

رگولاتور همچنین اعلام کرده است که به دنبال جریمه ای برای گردش مالی سالانه گوگل و فیسبوک در روسیه به دلیل نقض مکرر قانونی خواهد بود؛ تهدیدهایی که این دو شرکت در آن زمان درباره اش اظهار نظری نکرده اند.

منبع : همشهری آنلاین