بروز مشکلات تنفسی در بین دانشجویان خوابگاهی -  وجود کپک،  دانشجویان یک خوابگاه را به دردسر انداخت
سرویس علم و فناوری - در پی بروز مشکلات تنفسی برای دانشجویان خوابگاهی یک دانشگاه آمریکایی،‌والدین دانشجویان از مسئولان این دانشگاه شکایت کردند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - آتلانتا ژورنال، دانشگاه "جورجیا"( Georgia) در آمریکا اعلام کرد که در پی شکایات اخیر والدین دانشجویان به دلیل بیمار شدن فرزندانشان در محوطه دانشگاه، مسئولان این دانشگاه قصد دارند چندین مجتمع مسکونی در این دانشگاه را بازسازی کنند.

والدین این دانشجویان در فیس بوک صفحه ای دارند و تمام شکایات و مشکلات خود از دانشگاه را در این صفحه مطرح می کنند.

گزارش ها حاکی از آن است که بسیاری از دانشجویان دانشگاه جورجیا از سرفه های شدید ، درد گلو و شرایط بد سلامتی خود شکایت دارند و دلیل این مشکلات را نبود تهویه مناسب و قدیمی در خوابگاه ها می دانند و می گویند که تهویه اتاق ها باید به فیلتر هوا مجهز باشد.

مقامات دانشگاه جورجیا اعلام کردند که تعمیرات خوابگاهی را در تعطیلات زمستانی آغاز خواهند کرد. این تعمیرات شامل تعویض فیلترهای هوا، حذف برخی از دستگاه های تهویه قدیمی و نظافت سالن ها خواهد بود.

با اعلام مسئولان این دانشگاه، از آغاز ترم پاییز، ۲۴۴ مورد وجود کپک در خوابگاه گزارش شده است.

"جری مورهد"(Jere Morehead) رئیس دانشگاه جورجیا طی بیانیه ای اظهار کرد: سلامتی، ایمنی و رفاه دانشجویان ما همیشه در اولویت بوده است. این امر در مورد خوابگاه های آنها وجود دارد. چراکه دانشجویان در طول اقامت خود در این اتاق ها زندگی می کنند.

قدمت ساخت بسیاری از سالن های اقامتی دانشگاه جورجیا که در زمستان تعمیر خواهد شد، به سال ۱۹۶۰ میلادی برمیگردد و بسیار قدیمی است. 

در این راستا مقامات دانشگاه جورجیا اعلام کردند که برنامه دارند از اواخر تابستان، تا ۲۰ میلیون دلار برای بازسازی پنج سالن اقامتی این دانشگاه هزینه کنند و این تعمیرات تا سال ۲۰۲۵ میلادی ادامه دارد.

این دانشگاه اعلام کرده که از سال ۲۰۱۳ میلادی، نزدیک به ۱۷۰ میلیون دلار بودجه، برای بازسازی سیستم های ساختمانی اصلی از جمله لوله کشی، برق، سیستم های آتش نشانی، امنیتی و گرمایشی و هوایی هزینه کرده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا