آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس علم و فناوری - پس از ماه‌ها انتشار شایعات فراروان، خودروسازی فولکس واگن سرانجام تصاویری دیجیتالی از نسخه جدید وانت آماروک Amarok را به نمایش گذاشت که طراحی جسورانه و جالب توجهی را ارائه می‌دهد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فرارو - ۹ مارس سال ۲۰۲۲ روزی خواهد بود که شرکت فولکس واگن آلمان قرار است جدیدترین خودرو های خود را به نمایش بگذارد، اما این رویداد بی شک از آن جهت مهم است که سرانجام شاهد وانت جدید آماروک فولکس واگن خواهیم بود. وانتی که ما حدود دو سال است شایعات مختلفی درباره آن می شنویم، اما هیچگاه اطلاعات دقیقی درباره آن نداشتیم. اکنون این سازنده آلمانی تصاویر دیجیتالی از این خودرو را منتشر کرده که می تواند اولین نگاه ما به این خودرو باشد.

پس از مدتی سکوت درباره وانت آماروک، برادر آلمانی فورد رنجر در یک پیش نمایش جدید بازگشته است تا پیش از اولین نمایش جهانی که در ماه های آینده برگزار می شود، تصوری اولیه از طراحی خود به ما بدهد. تصاویر دیجیتالی منتشر شده جدید، نگاه دقیق تری به نما های جانبی خودرو عرضه می کند که روکش پلاستیکی درشت روی قوس چرخ ها و فاصله بیش از حد از سطح زمین، بارزترین نمود های آن است.

این پیکاپ روی لاستیک های زمستانی پرپشت سوار شده و سیستم تعلیق قابل توجهی دارد تا جاده های ناهموار را به راحتی طی کند. اگرچه لزوماً نمی توان با دیدن تصویر تیزر متوجه این مشخصات شد، اما فولکس واگن می گوید آماروک جدید، خودرویی بزرگ خواهد بود. با استفاده از نسخه به روز شده پلت فرم T6 فورد، وانت جدید ۱۰۰ میلی متر (۳.۹۳ اینچ) طویل تر و بیش از ۴۰ میلی متر (۱.۵۷ اینچ) پهن تر از مدل فعلی خواهد بود. برای مقایسه، آماروک کنونی در کابین دوگانه ۵۲۵۴ میلی متر (۲۰۶.۹ اینچ) طول و ۱۹۵۴ میلی متر (۷۶.۹ اینچ) عرض دارد. یک حدس به ما می گوید که بیشتر این فضای اضافه، صرف کابین جادارتر خواهد شد.

همچنین گزارش ها نشان می دهد که مدل جدید به مانند نسخه موجود که از سال ۲۰۱۰ عرضه شده است، با مجموعه ای از موتور های دیزلی از جمله یک V6 TDI قوی ارائه خواهد شد. بسته به بازار، پیشرانه های دیگری مشابه فورد رنجر جدید در دسترس خواهد بود که در برخی کشور ها با واحد بنزینی ۲.۳ لیتری EcoBoost چهار سیلندر نیز ارائه می شود. گفته می شود که آماروک جدید با مشارکت فورد و در کارخانه سیلورتون آفریقای جنوبی ساخته خواهد شد. متأسفانه فراتر از این، اطلاعاتی درباره آماروک جدید در دسترس نیست، ولی با توجه به وام گیری های احتمالی از نسخه اولیه، هنوز می توان حدس هایی را مطرح کرد.

آماروک، یک وانت کلاس متوسط است که توسط گروه توسط خودرو های تجاری فولکس واگن از سال ۲۰۱۰ تولید شده است. سری آماروک در دو مدل تک و دو کابین عرضه شد که با دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ متحرک ترکیب می شود و از موتور های دیزلی توربوشارژ بنزینی یا تزریق مستقیم توربوشارژ (TDI) نیرو می گیرد. این وانت به عنوان رقیبی برای تویوتا هایلوکس، نیسان ناوارا، میتسوبیشی L200، فورد رنجر، ایسوزو D-Max و شورولت/هولدن کلرادو/S-۱۰ راهی بازار شد و تاکنون بیش از ۸۱۵ هزار دستگاه از ان فروخته شده است.

از لحاظ پیشرانه این خودرو در سال ۲۰۱۰ در دو مدل، شامل یک نسخه با دو موتور دیزل مشترک ۲.۰ لیتری توربوشارژ تزریق مستقیم (TDI) است که برای گشتاور بیشتر، اما قدرت کمتر تنظیم شده، عرضه شد. نسخه پایه ۹۰ کیلووات (۱۲۲ اسب بخار؛ ۱۲۱ اسب بخار) تولید می کند که حداکثر گشتاور ۳۴۰ نیوتن متر (۲۵۰ پوند فوت) را از ۲۰۰۰ دور در دقیقه ایجاد می کند. بهترین نسخه بای توربو، اما قدرتی معادل ۱۲۰ کیلووات (۱۶۳ اسب بخار، ۱۶۱ اسب بخار) دارد که حداکثر گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر (۳۰۰ پوند فوت) را از ۱۵۰۰ -۲۵۰۰ دور در دقیقه تولید می کند.

برای مدل سال ۲۰۱۷، فولکس واگن یک سری فیس لیفت شده آماروک را معرفی کرد. ویژگی کلیدی فیس لیفت، موتور جدیدی بود که جایگزین موتور ۲.۰ لیتری TDI مدل های قبلی می شد. به جای موتور چهار سیلندر قبلی، آماروک اکنون به نسخه ای از VW 3.0L TDI V6 مجهز شده بود. این خودرو در سه حالت تنظیم ۱۲۱ کیلووات (۱۶۲ اسب بخار)، ۱۵۰ کیلووات (۲۰۱ اسب بخار)، و ۱۶۷ کیلووات (۲۲۴ اسب بخار) عرضه شد که قدرتمندترین نسخه، گشتاور خروجی ۴۰۶ پوند فوت (۵۵۰ نیوتن) را در دسترس قرار می دهد. در اواخر سال ۲۰۱۸ نسخه قدرتمندتری از آماروک با پیشرانه ۳.۰ لیتری V6 TDI برای رقابت با مدل جدید مرسدس بنز کلاس X تولید شد. این آخرین نسخه وانت آماروک نسل اول است که نسل جدید قرار است جایگزین آن شود.

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

آماروک جدید؛ رونمایی از برادر آلمانی فورد رنجر!

منبع: motor1

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

منبع : فرارو