معرفی 61 شرکت به عنوان همکاران دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور
سرویس علم و فناوری - معاون پژوهشی وزیر علوم با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری دانشگاه‌ها با صنعت، از معرفی ۶۱ شرکت به عنوان همکاران دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - دکتر پیمان صالحی در خصوص اهمیت تعامل صنعت و دانشگاه گفت: نقش پژوهش در توسعه جوامع هر روز بیشتر می شود و با توجه به نقش آفرینی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در این موضوع، لزوم ارتباط آن ها با بخش صنعت کشور و دستگاه های اجرایی در سال های اخیر بیش از پیش پر رنگ شده است.

وی اظهار کرد: رسالت اصلی دانشگاه ها در تحقق اقتصاد مقاومتی رفع نیازها و مشکلات داخلی و بی نیاز کردن کشور از وابستگی های خارجی علمی و تخصصی است. این موضوع تنها از طریق گسترش منطقی و سیستماتیک ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت امکان پذیر خواهد بود.

به نقل از وزارت علوم، معاون پژوهشی وزیر علوم با تأکید بر اینکه در این مسیر اهمیت معرفی و تقدیر از همکاران صنعتی و اجرایی برتر دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در راستای توسعه بیش از پیش فعالیت های مشترک با این همکاران بسیار ضروری است، گفت: با توجه به مکاتبات صورت گرفته، ۶۱ همکار صنعتی از دانشگاه ها و پژوهشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شده اند که حاصل آن در مجموعه ای تدوین شده است.

دکتر صالحی با اعلام اینکه همکاران صنعتی و اجرایی برگزیده معرفی شده در این مجموعه تنها گوشه ای از صدها شرکت فعال در همکاری با دانشگاه های کشور هستند، اظهار امیدواری کرد: با گسترش اینگونه همکاری ها شاهد اثربخشی تحقیقات دانشگاهی در پاسخگویی به نیازهای جامعه و صنعت باشیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا