پروتکل های جدید بهداشتی خوابگاه ها به زودی ابلاغ می شود
سرویس علم و فناوری - معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه از وزارت بهداشت درخواست کردیم پروتکل های جدید بهداشتی خوابگاه‌ها در ترم پیش رو را اعلام کند، گفت: این پروتکل‌ها به زودی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - دکتر صمد حاج جباری ، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی آموزش حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از نیم سال دوم تحصیلی، طی جلسه ای که با وزارت بهداشت داشتیم از آنها درخواست کردیم پروتکل های جدید بهداشتی خوابگاه های دانشجویی را به ما اعلام کنند.

وی در ادامه در خصوص سابقه اجرایی پروتکل های بهداشتی خوابگاه های دانشجویی اظهار کرد: آخرین ورژن پروتکل های بهداشتی خوابگاه های دانشجویی مربوط به شهریور ماه جاری است که با توجه به تغییر شرایط از نظر شیوع کرونا و همچنین توسعه واکسیناسیون در سطح جامعه، از جمله جامعه دانشگاهی، لازم است برای بازگشایی آموزش حضوری دانشگاه ها مجدد این پروتکل ها بازنگری شود.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطر نشان کرد: قرار است وزارت بهداشت پروتکل های جدیدی که برای اسکان در دانشگاه ها و خوابگاه ها لازم است را تدوین کرده و یا پروتکل های قبلی را بازنگری کند و طی چند روز آینده این پروتکل ها از سوی نمایندگان وزارت بهداشت اعلام می شود و ما نیز به دانشگاه ها ابلاغ خواهیم کرد.

دکتر حاج جباری با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید امکانات خود را برای اجرای مصوبه ستاد مبنی بر بازگشایی آموزش حضوری به کار بگیرند، گفت: ما بر اساس این مصوبات برنامه ریزی می کنیم و این راستا برخی دانشگاه ها ممکن است خوابگاهی نداشته باشند، زیرا در دوران قبل از شیوع کرونا اغلب خوابگاه های آنها استیجاری یا خودگردان بود در این راستا نیز توصیه شده که دانشگاه ها امکانات خود را برای احیای این خوابگاه ها به کار بگیرند.

وی تاکید کرد: صندوق رفاه دانشجویان کمک های حمایتی به دانشگاه هایی که در زمینه تامین خوابگاه مشکل داشته باشند، خواهد داشت و در کنار آنها خواهیم بود.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درپایان در خصوص اینکه با شروع ترم جدید آیا آموزش حضوری دانشگاه ها به صورت صد درصدی بازگشایی خواهد شد یا خیر، گفت: ممکن است دانشگاه ها بر اساس تصمیم خود، مصوبه ستاد را با ظرفیت حداکثری و یا حداقلی اجرایی کنند که در این زمینه صندوق رفاه دانشجویان نقشی ندارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا