گزارش -  خواسته داوطلبان کنکور از مسوولان سازمان سنجش

گزارش - خواسته داوطلبان کنکور از مسوولان سازمان سنجش

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - داوطلبان کنکور سراسری از مسوولان سازمان سنجش خواستند تا زمان برگزاری آزمون را به تعویق بیاندازند، این در حالی است که مسوولان سازمان سنجش اعلام کرده‌اند زمان برگزاری هیچ آزمونی تغییر نمی‌کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه دانشگاه برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت درخواست خود در این سامانه خواستار تعویق آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ شده اند.

سردبیر سوژه فارس من که مادر یکی از داوطلبان کنکور است، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: داوطلبان این دوره از کنکور تنها افرادی هستند که هر سه سال دوره متوسطه را به صورت مجازی گذرانده اند، در حال حاضر که آموزش به صورت حضوری برقرار شده است فرصتی برای مرور دروس سال آخر به صورت چهره به چهره با معلمان برای این داوطلبان فراهم شده است، اگر زمان کنکور به تعویق بیفتد بچه ها می توانند دو سال قبل که به صورت مجازی گذرانده اند، را هم مرور کنند.

وی افزود: من خودم دبیر هستم و می دانم که تدریس مجازی با تدریس حضوری بسیار متفاوت است، بنابراین اگر کنکور به تعویق بیفتد داوطلبان می توانند فرصت بیشتری برای مرور درس ها به صورت حضوری داشته باشند.

وی اضافه کرد: دختر من و دوستانش چند بار کرونا گرفتند که این موضوع باعث شد از نظر جسمی و روحی با مشکل مواجه شوند و از درس عقب بیفتند.

به گزارش فارس،  مسوولان سازمان سنجش اعلام کرده اند زمان برگزاری هیچ آزمونی تغییر نمی کند.

حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که این سازمان برنامه ای برای به تعویق انداختن هیچ کدام از آزمون ها ندارد، دلیل این امر هم این است که تعویق زمان برگزاری هر آزمون روند آموزش دانشگاه ها را دچار اختلال می کند.

منبع : خبرگزاری فارس