افزایش تعداد مرگ و میر کرونایی در آلمان  -  مرگ 175 نفر در شبانه روز گذشته
سرویس علم و فناوری - موسسه رابرت کخ آلمان اعلام کرد در 24 ساعت گذشته در آلمان 175 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خودشان را از دست دادند.این درحالی است که بیش از ۷۶ درصد از جمعیت آلمان دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند. واکسن‌های تزریق‌شده عمدتا فایزر و مدرنا بوده‌اند‌.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - وست فالن، موسسه رابرت کخ (RKI) تعداد مرگ و میر ثبت شده بر اثر کرونا را در 24 ساعت گذشته 175 نفر گزارش کرده است. موج ابتلا به کرونا در آلمان اکنون افزایش یافته  و مقامات این کشور مبتلایان جدید را 133 هزار و 950 مورد در شبانه روز گذشته در این کشور اعلام کردند.

هفته گذشته و در بازه زمانی مشابه این تعداد 119 هزار و 232  مورد بود. تعداد 104 نفر نیز در همین بازه زمانی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که کمتر از آمار روز گذشته است.

با این حال، این آمار تصویر کاملی از وضعیت کرونا در آلمان را ارائه نمی دهد. کارشناسان می گویند  تعداد زیادی از موارد وجود دارد که توسط RKI ثبت نشده و آن هم به این دلیل است که همه افراد آلوده آزمایش پی سی آر انجام نمی دهند. فقط تست های پی سی آر مثبت در این آمار به حساب می آیند.

به طور کلی، تعداد عفونت ها و مرگ ومیرهای جدید ثبت شده در روزهای اخیر افزایش داشته است. از اول ژوئیه تست فوری کرونا که پیش از این به صورت رایگان انجام می شد، دیگر اینگونه نخواهد بود و هر تست فوری برای آلمانی ها 3 یورو هزینه دارد.

بر پایه اطلاعات مؤسسه روبرت کخ، تا دوشنبه ۱۸ آوریل بیش از ۷۶ درصد از جمعیت آلمان دو دوز واکسن خود را دریافت کرده اند. نزدیک به ۶۰ درصد هم افزون بر آن واکسن تقویتی را زده اند. واکسن های اصلی تزریق شده در این کشور، بیوان تک و مدرنا بوده است.

افزایش تعداد مرگ و میر کرونایی در آلمان  -  مرگ 175 نفر در شبانه روز گذشته

 

گفتنی است که در پی افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا، متخصصان و وزیر بهداشت آلمان شهروندان را به رعایت تدابیر و اقدامات احتیاطی فرامی خوانند.

منبع : خبرگزاری فارس