افزایش مبتلایان به زیرسویه های کرونا در آمریکا -  fda: دز تقویتی واکسن  را به روز کنید
سرویس علم و فناوری - طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سویه های BA.4 و BA.5 اومیکرون اکنون بیش از نیمی از ابتلاها را در ایالات متحده تشکیل می دهند. اکنون سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) از سازندگان واکسن کرونا خواسته دزهای تقویت کننده را برای مهار ویروس به روز کنند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - انگجت، سازمان غذا و داروی آمریکا از سازندگان واکسن کرونا خواسته تا برای مقابله با سویه های جدیدتر اومیکرون که در حال افزایش است، واکسن های تقویت کننده را به روز کنند. این سازمان می گوید که سازندگان باید یک جزء پروتئین اسپایک به داروها اضافه کنند تا انواع اومیکرون BA.4 و BA.5 را علاوه بر سویه اصلی هدف قرار دهند.

اکثریت قاطع کمیته مشورتی این سازمان به، به روز رسانی واکسن ها براساس ویروس اومیکرون رأی دادند. آنها امیدوارند استفاده از تقویت کننده های اصلاح شده در پاییز آغاز شود. سازندگان واکسن اساساً با گونه های مختلف ویروس کرونا بازی می کنند. فایزر و مدرنا نسخه هایی از واکسن های خود را ایجاد کرده اند که BA.1 را هدف قرار می دهد، سویه ای از اومیکرون که باعث افزایش قابل توجه موارد COVID-19 در طول زمستان شد. با این حال، طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این گونه دیگر در ایالات متحده نیست.

در اوایل این هفته، این مرکز گفت BA.4 و BA.5 اکنون بیش از 52 درصد از ابتلاهای کرونایی در این کشور را تشکیل می دهند. انتظار می رود این رقم در هفته های آینده افزایش یابد اما  مشخص نیست چه مدت طول می کشد تا سازندگان واکسن هایی بسازند که این زیرسویه ها را هدف قرار دهد.

افزایش مبتلایان به زیرسویه های کرونا در آمریکا -  fda: دز تقویتی واکسن  را به روز کنید

 

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس علم و فناوری