زمان انتشار کلید سوالات کنکور اعلام شد

زمان انتشار کلید سوالات کنکور اعلام شد

۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - کلید سوالات کنکور سراسری سال 1401 در روز سه شنبه 14 تیرماه منتشر می‌شود.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه گفت: آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و امروز با رقابت گروه زبان های خارجه به پایان می رسد.

وی افزود: تعداد داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ نفر بوده است که این داوطلبان در ۴۱۷ شهر و بخش و شهرستان کشور و ۱۷ حوزه خارجی در ۱۵ کشور دنیا به رقابت پرداختند.

به گفته پورعباس، کلید اولیه سوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ برای داوطلبان داخل کشور در روز سه شنبه ۱۴ تیرماه و کلید اولیه سوالات داوطلبان خارج از کشور در روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: نتایج اولیه کنکور سراسری در اواسط مردادماه و نتایج نهایی اواخر شهریورماه اعلام می شود.

به گزارش فارس، دفترچه سوالات آزمون سراسری برای گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم ریاضی، هنر و علوم انسانی بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

منبع : خبرگزاری فارس