ارتباطات در مناطق زمین لرزه زده پایدار است

ارتباطات در مناطق زمین لرزه زده پایدار است

۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - مدیر کل ارتباطات استان هرمزگان گفت: پس از وقوع زلزله در استان هرمزگان ارتباطات همچنان در این مناطق برقرار است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، احد قویدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: با توجه به زلزله بامداد روز شنبه یازدهم تیرماه به بزرگی 6.1 در مقیاس ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین با مرکزیت روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندر خمیر و همچنین 25 پس لرزه در شهرستان بندر خمیر؛ با پیش بینی های لازم در خصوص مقابله با بحران همه ارتباطات اپراتورهای سیار در مناطق مذکور پایدار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان افزود: هم اکنون ارتباط روستای سایه خوش(مرکز زمین لرزه) با استقرار دیزل ژنراتور سیار در منطقه بدون قطعی برقرار است.
قویدل فرد تصریح کرد: در دقایق اولیه پس از وقوع زمین لرزه به دلیل قطعی شبکه برق در محل زلزله ارتباط 18 سایت از مدار خارج شد که با تلاش اکیپ های فنی دستگاه های ذیربط ارتباط سیزده روستا برقرار شده است و هم اکنون فقط پنج روستای اطراف محل زمین لرزه به دلیل قطعی برق فاقد ارتباط پایدار هستند که تیم های پشتیبانی اپراتورها با تامین دیزل ژنراتورهای سیار در تلاش برای تامین برق سایت های مذکور هستند.
قویدل فرد تاکید کرد: هم اکنون در اثر زمین لرزه هیچ گونه اختلالی در شبکه ارتباطات ثابت و دیتای استان وجود ندارد و ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است.

منبع : خبرگزاری فارس