شیوع  آبله میمونی در انگلیس ظاهرا دارد به کفه می رسد

شیوع آبله میمونی در انگلیس ظاهرا دارد به کفه می رسد

۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - سازمان امنیت بهداشتی بریتانیا (UKHSA) روز جمعه اعلام کرد نشانه‌های اولیه‌ای از به کفه رسیدن شیوع آبله میمونی در این کشور و کند شدن گسترش آن به چشم می‌خورد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - رویترز دکتر میرا چاند، رئیس بخش عفونت های بالینی و نوظهور در UKHSA گفت: «بااینکه اغلب داده های اخیر نشان دهنده کاهش رشد این شیوع است، نمی توانیم از خود راضی باشیم.»

۲۸۵۹ مورد تاییدشده و بسیار محتمل آبله میمونی در انگلیس تا ۴ اوت (۱۳ مرداد) شناسایی شده و حدود ۹۹ درصد این موارد در میان مردان بوده است.

تجزیه و تحلیل اخیر بوسیله UKHSA نشان داد که «آبله میمونی همچنان عمدتا در شبکه های جنسی مردان همجنسگرا، دوجنسگرا یا سایر مردانی که با مردان آمیزش جنسی دارند، منتقل می شود.»

مقامات بریتانیایی در ماه ژوئن (خرداد) در حالیکه شیوع این بیماری ویروسی عمدتا در اروپا سرعت می گرفت، به مردان همجنسگرا و دوجنسگرا که در معرض خطر بالاتر قرار گرفتن در معرض آبله میمونی بودند، واکسن ارائه کردند.

دکتر چاند گفت به افراد در معرض خطر بالاتر تماس با ویروس آبله میمونی واکسن آبله ارائه می شود.

سازمان جهانی بهداشت در این ماه آبله میمونی را «یک اضطرار بهداشت عمومی دارای جنبه بین المللی»- بالاترین درجه هشدار این سازمان- اعلام کرد.

آمریکا نیز به دنبال اقدام سازمان جهانی بهداشت، روز پنجشنبه آبله میمونی را در این کشور یک اضطرار بهداشت عمومی اعلام کرد.

منبع : همشهری آنلاین