خبر خوب who؛ کاهش 9 درصدی جان باختگان کرونا

خبر خوب who؛ کاهش 9 درصدی جان باختگان کرونا

۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، مرگ و میر ناشی از کووید-19 به طور کلی 9 درصد کاهش یافته اما شمار مبتلایان به عفونت همچنان پایدار است .

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - مدیکال بایر، براساس آخرین گزارش هفتگی همه گیری جهانی که توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) منتشر شد، تعداد قربانیان کرونا در هفته گذشته ۹ درصد کاهش یافت در حالی که موارد جدید نسبتاً ثابت مانده است.

براساس اعلام این سازمان،  بیش از ۱۴۰۰۰ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ در هفته گذشته و نزدیک به ۷ میلیون عفونت جدید وجود داشته است. غرب اقیانوس آرام جهش ۳۰ درصدی و آفریقا ۴۶ درصد کاهش را گزارش کرد. موارد ابتلا در قاره آمریکا و خاورمیانه نیز بیش از ۲۰ درصد کاهش یافت.

تعداد مرگ و میرهای جدید در خاورمیانه ۱۹ درصد افزایش یافته است، در حالی که در آفریقا بیش از ۷۰ درصد، در اروپا ۱۵ درصد و در قاره آمریکا ۱۰ درصد کاهش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت یادآور شد، زیرسویه Omicron BA.۵ همچنان در سطح جهانی غالب است و تقریباً ۷۰ درصد از تمام توالی های ویروس در  جهان را تشکیل می دهد.  شیوع سایر زیرمجموعه های امیکرون، از جمله BA.۴ و BA.۲، به نظر می رسد که با تصاحب BA.۵، در حال کاهش است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط