اعلام تعداد خودروهای ساخته شده توسط تسلا

اعلام تعداد خودروهای ساخته شده توسط تسلا

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با انتشار توییتی اعلام کرد این شرکت بیش از سه میلیون خودرو ساخته که یک میلیون آن تولید کارخانه شانگهای است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - سی ان بی سی، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا روز یکشنبه در توییتی نوشت که این شرکت بیش از سه میلیون خودرو ساخته است. براساس این توییت، تنها کارخانه تسلا در شانگهای یک میلیون خودرو تولید کرده است.

این تعداد تولید خودرو پس از ماه ها قرنطینه و کمبود قطعات در چین منتشر شد. همین عوامل بود که تولید خودرو تسلا را تهدید کرد. کارخانه تسلا در شانگهای پس از افتتاح در سال 2019، تعداد قابل توجهی خودرو جدید تولید کرده است.

در ماه جولای، تسلا اعلام کرد که 2 میلیون و 546 هزار 95 دستگاه خودرو در سه ماهه دوم تحویل داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26.5 درصد افزایش داشته است.

اما این عدد نشان می دهد که تسلا در مقایسه با غول های خودرو چقدر کوچک است. به عنوان مثال، این شرکت در سال 2021 بیش از 10 میلیون وسیله نقلیه تحویل داده است. تسلا در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد تحویل خودرو را سالانه 50 درصد افزایش دهد.

تسلا علاوه بر کارخانه خود در شانگهای، در کارخانه هایی در فرمونت، کالیفرنیا،  آستین، تگزاس و آلمان نیز خودرو تولید می کند. ماسک در ماه جولای گفت که کارخانه فرمونت، اولین کارخانه این شرکت، 2 میلیون خودرو ساخته است.

سهام تسلا در سال 2022 تقریباً 25 درصد کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران در حال ارزیابی مجدد شرکت های در حال رشد سریع در مواجهه با تورم و نگرانی های کلان اقتصادی هستند. ماسک هفته گذشته بیش از 7 میلیون سهام تسلا را به ارزش حدود 6.88 میلیارد دلار فروخت.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط