واکسن کرونای امیکرون تأیید شد

واکسن کرونای امیکرون تأیید شد

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - انگلیس نخستین کشوری است که واکسن کرونا را تایید کرده است، اکنون نیز نخستین کشوری است که واکسن تطبیق یافته برای مبارزه با سویه‌های امیکرون را تایید کرده و به آن مجوز داده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - اسوشیتدپرس، سازمان ناظر دارویی انگلیس (MHRA) روز دوشنبه به واکسن دوظرفیتی شرکت آمریکایی مدرنا که هم ویروس اصلی کرونا و هم سویه اُمیکرون ویروس را هدف قرار می دهد، مجوز مشروط برای استفاده به عنوان دوز یاداور برای بزرگسالان داد.

انگلیس به عنوان نخستین کشوری که واکسن کرونا را تایید کرد، اکنون نیز نخستین کشوری است که واکسن تطبیق یافته برای مبارزه با سویه های امیکرون را تایید کرده و به آن مجوز داده است.

واکسن ارتقا یافته به عنوان یاد آور برای بزرگسالان بالای ۵۰ سال تا پاییز در دسترس خواهد بود و گفته شده است که مصونیت بهتری در برابر سویه های مختلف ویروس کرونا می دهد.

جون راین، رئیس سازمان ناظر دارویی انگلیس گفت: «آنچه این واکسن (ترکیبی) به ما می دهد، اثربخشی موثر است تا از ما در برابر این بیماری محافظت کند، زیرا ویروس همچنان در حال تکامل است».

استیو بارکلی، وزیر بهداشت انگلیس گفت: «این واکسن ایمن و موثر ایمنی را گسترش می دهد و به طور بالقوه محافظت در برابر برخی از انواع مختلف را بهبود می بخشد».

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط