توافق بین فولکس  واگن و ماهیندرا  -  رونق و رقابت در بازار برقی های هندی
سرویس علم و فناوری - دو شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان و ماهیندرای هند با امضای قراردادی، همکاری‌های خود را عمیق‌تر کرده و براساس آن خودروساز آلمانی متعهد می‌شود تا قطعات برقی را برای همتای هندی خود تامین کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - و خبرگزاری رویترز، این توافق اجزای پلتفرم باز فولکس واگن برای وسایل برقی موسوم به (MEB) را در بر می گیرد و به  پلتفرم جدید برقی ماهیندرا (INGLO) عرضه می کند.

شرکت ماهیندرا بدون مشخص کردن برد خودروهای برقی خود اعلام کرده است، پلتفرم INGLO که انرژی تمام خودروهای برقی ماهیندرا را تامین می کند، گزینه هایی از ظرفیت باتری ۶۰ تا ۸۰ کیلووات ساعت و شارژ سریع تا ۸۰ درصد در کمتر از ۳۰ دقیقه را ارائه می دهد.

این در حالی است که تاتا موتوروز، بزرگ ترین شرکت خودورساز هند که در حال حاضر بر بازار خودروهای برقی هند تسلط دارد، باتری ۴۰.۵ کیلووات ساعتی در مدل های خود چون  Nexon EV با برد ۴۳۷ کیلومتری ارائه می دهد. شرکت های هندی می گویند این همکاری هدف تولید در حجم بیش از یک میلیون وسیله نقلیه تا سال ۲۰۳۰ را در نظر دارد و تجهیزات 5 مدل وسیله نقلیه شاسی بلند برقی (SUV) مبتنی بر پلت فرم INGLO را تامین خواهد کرد.

توماس اشمال، عضو هیات مدیره فولکس واگن در این خصوص می گوید: «این مشارکت نه تنها نشان می دهد که کسب و کار پلتفرم ما بسیار رقابتی است، بلکه پلتفرم باز فولکس واگن برای وسایل برقی موسوم به (MEB) به خوبی در مسیر تبدیل شدن به یکی از پلتفرم های باز پیشرو برای تحرک برقی قرار دارد.»

گفتنی است در اصل خودروسازی ماهیندرا دومین مشتری بزرگ پلتفرم MEB فولکس واگن پس از خودورسازی فورد خواهد بود.

ماهیندرا امیدوار است که تا مارس سال۲۰۲۷، مدل های برقی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از کل فروش شاسی بلندهایش را تشکیل دهد. این شرکت در حال حاضر برخی از محبوب ترین شاسی بلندهای سوخت فسیلی هند از جمله مدل های Scorpio و Thar را به فروش می رساند. توافق میان ماهیندرا و فولکس واگن تا پایان سال ۲۰۲۲ نهایی خواهد شد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط