توسعه استفاده از پوشش های نانوساختار در خودروسازی

توسعه استفاده از پوشش های نانوساختار در خودروسازی

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری از چند شرکت فعال در زمینه طراحی و تولید تجهیزات روشنایی خودرو و پوشش‌های نانوساختار بازدید کرد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ابتدا با حضور در گروه پژوهش صنعت مدرن از نزدیک در جریان خط تولید چراغ خودرو های سبک، سنگین و موتورسیکلت قرار گرفت.

این گروه تولیدی و صنعتی، در حوزه طراحی مهندسی و تولید قطعات و مجموعه های خودرو برای خودروسازان داخلی و تامین قطعات مورد نیاز شبکه خدمات پس از فروش مشغول به فعالیت است. در حال حاضر گروه صنعتی مدرن ظرفیت تامین بالغ بر ۷۰ درصد نیاز سیستم روشنایی خودرو های کشور را برعهده دارد. این شرکت فناور، توانسته به واسطه انجام فعالیت های تخصصی و ممانعت از واردات قطعات مشابه خارجی، کاهش ارزبری معادل ۱۰۰ میلیون دلار در سال را در کشور رقم بزند.
 
از توانمندی های این شرکت می توان به طراحی و تولید قطعات خودرو شامل سیستم روشنایی، آینه های جانبی، جلو پنجره، لنت ترمز، مجموعه گرم کن صندلی و همچنین محصولات الکتریکال، بسته بندی، مواد اولیه پلیمری و شیمیایی، محصولات شیشه و سرامیک و این گروه اشاره کرد.

کشف نیازهای انجام شده در صنعت، توسعه فناوری های سیستم روشنایی خودرو و اپتیک، پوشش های پیشرفته نانویی و پلاسما،  بازیافت مواد و قطعات پیشرفته صنعتی، لاسترونیک و پلاستیک های هوشمند نیز از توانمندی های این شرکت فناور است.

تولید پوشش های نانوساختار

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه این بازدیدها به شرکت آهار رفت و با فعالان فناور این شرکت گفت وگو کرد. این شرکت در زمینه پوشش های نانوساختار فعالیت دارد و توانسته تولید پوشش های نانویی سرامیک، شیشه و پلاستیک محصولات خود را به بازار داخلی و کشورهای همسایه صادر کند.

پوشش های نانوساختار، طراحی و ساخت دستگاه های پوشش دهی نانومتری در خلأ، طراحی و تولید محصولات با پوشش نانومتری از تولیدات این شرکت است.

همچنین شرکت سیمین آسایش مدرن که در زمینه کامفورت خودرو فعالیت می کند، مورد بازدید ستاری قرار گرفت. طراحی و ساخت سیستم گرمکن و صندلی خودرو از تولیدات این شرکت به شمار می رود.

علاوه بر این فعالان شرکت فناوران امیرکبیر، فعال در زمینه تبادل و تجاری سازی فناوری در صنعت خودرو دستاوردهای خود را به معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ارائه دادند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط