دستور ویتنام به شبکه های اجتماعی برای حفاظت از داده های کاربران
سرویس علم و فناوری - دولت ویتنام در فرمانی جدید به شرکت‌های فناوری دستور داد تا داده‌های کاربران این کشور را به صورت محلی ذخیره و دفاتری را در این کشور راه اندازی کنند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - رویترز، دولت ویتنام به شرکت های فناوری دستور داده که داده های کاربران خود را به صورت محلی ذخیره کرده و دفاتر محلی راه اندازی کنند. این دستور یکی از فعالیت های این کشور برای تشدید قوانین امنیت سایبری است.

قوانین جدید که روز چهارشنبه  صادر شد، برای شرکت های رسانه های اجتماعی مانند گوگل و متا و اپراتورهای مخابراتی اعمال و از اول اکتبر اجرایی می شود. در این فرمان آمده که داده های همه کاربران اینترنت، از سوابق مالی و داده های بیومتریک گرفته تا اطلاعات قومیتی و دیدگاه های سیاسی مردم، یا هر داده ای که کاربران در هنگام گشت و گذار در اینترنت ایجاد می کنند، باید در داخل خاک این کشور ذخیره شوند.

در ادامه آمده: مقامات این حق را خواهند داشت که درخواست های جمع آوری داده ها را به منظور تحقیق صادر و از ارائه دهندگان خدمات بخواهند که محتوایی را که ناقض دستورالعمل های دولت است، حذف کنند.

بر اساس این فرمان، شرکت های خارجی پس از دریافت دستورالعمل های وزیر امنیت عمومی، 12 ماه فرصت دارند تا دفاتر ذخیره سازی و نمایندگی داده های محلی را راه اندازی و براساس این فرمان باید داده ها را در داخل کشور حداقل به مدت 24 ماه ذخیره کنند.

گوگل و متا هنوز درباره این موضوع اظهار نظر نکرده اند.

ویتنام توسط حزب کمونیست که سانسور رسانه ای شدید را حفظ می کند، اداره می شود. این کشور در چند سال گذشته قوانین اینترنت را تشدید کرده که با قانون امنیت سایبری که در سال 2019 اجرایی شد و دستورالعمل های ملی درباره رفتار رسانه های اجتماعی در ژوئن سال گذشته معرفی شد، به اوج خود رسید.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط