برگزاری کارگاه  در مناطق دهگانه کشور برای دانشجویان شاهد و ایثار گر در دستور کار قرار دارد
سرویس علم و فناوری - مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: با توجه به کیفیت بالای کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و رضایت‌مندی بالای دانشجویان شرکت‌کننده در کارگاه‌های طرح ملی ضیافت ایثار، قصد داریم در طول سال کارگاه‌هایی را برای این دانشجویان در مناطق دهگانه کشور برگزار کنیم.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - گروه دانشگاه خبرگزاری فارس روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مراسم اختتامیه طرح ملی ضیافت ایثار  با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در مشهد مقدس  برگزار شد.

در این مراسم سید فردین تقی زاده مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: امروز اختتامیه اولین طرح ملی ضیافت ایثار در بخش خواهران به پایان می رسد. برگزاری طرح ملی ضیافت ایثار (اولین دوره بصیرت افزایی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های سراسر کشور) باعث شد تا برای دانشجویان شاهد و ایثارگر  فرصتی ایجاد شود که در کنار یکدیگر زندگی جمعی کوتاهی را تجریه کرده و همدلی و تعاملی ایجاد کنند و خود را در عرصه جامعه تنها احساس نکنند و بدانند که افراد دیگری هستند که شرایط سخت تری را تحمل می کنند. این مسئله به ایجاد همدلی بین دانشجویان کمک به سزایی داشت.

وی ادامه داد: دانشجویان در این فضای ایجاد شده احساس امنیت می کردند تا بتوانند حرف های ناگفته ای که شاید در جامعه نمی توانند عنوان کنند را به زبان آوردند و تا حدودی آلام خود را کاهش دهند.

تقی زاده بیان کرد: برگزاری اردوهای دانشجویان شاهد و ایثارگر می تواند به همدلی و همبستگی و ایجاد قوت قلب برای تک تک آن ها کمک کند.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف این طرح ارائه نظام صحیح تفکر و دست یابی به معرفت دینی در چارچوب نیازهای روز اجتماعی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر بود که  برگزاری کارگاه ها نشان داد که در صورت توجه به این جامعه و رفع موانع ایجاد شده در مسیر تحصیل و زندگی می توان به عزتمندی و هویت مداری این عزیزان کمک شایانی کرد و در مجموع قطعا نتایج قابل توجهی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد داشت. 

تقی زاده بیان کرد: دانشجویان مشتاق بودند که زمان بیشتری برای حضور در کارگاه ها داشته باشند اما با توجه به این که طول دوره برای خواهران ۸ روز بود ما نهایت استفاده از زمان را بردیم و توانستیم ۴ کارگاه را با حضور اساتید مجرب برگزار کنیم.

وی ادامه داد:  خیلی خوشحال هستیم که توانستیم در بخش برادران بالغ بر ۳۰۰ دانشجو و در بخش خواهران بالغ بر ۳۵۰ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر را از بیش از ۸۰ دانشگاه وابسته به وزارت علوم را در کنار مضجع و بارگاه نورانی امام رضا دور هم جمع و دوره خوبی را برای آن ها برگزار کنیم.

مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: در این خصوص لازم است از مقام عالی وزارت دکتر زلفی گل که خود از  ایثارگران جنگ تحمیلی هستند به دلیل حمایت های ویژه ای که از بخش شاهد و ایثار گر دارند و در مراسم اختتامیه این طرح شرکت کرده اند تشکر و قدردانی کنم.
 
تقی زاده افزود: همچنین تقدیر ویژه ای دارم از حمایت های مادی و معنوی جناب آقای دکتر داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و جناب آقای دکتر ارژنگ معاونت امور دانشجویان داخل سازمان به دلیل پشتیبانی که از تمام طرح ها و برنامه های اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر داشته اند.

وی تصریح کرد: این حمایت های معنوی و مادی سبب می شود تا ما ان شاء الله با انرژی بیشتری این طرح ها را به اجرا برسانیم.
 
وی بیان کرد: طرح ملی ضیافت ایثار امسال برای اولین بار در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد، با توجه به نظرسنجی های انجام شده دانشجویان شرکت کننده در طرح از برنامه های برگزار شده در این طرح که شامل زیارت حرم امام رضا علیه السلام، برنامه حرم و حرم شناسی، برنامه های تفریحی و ورزشی، کلاس های آموزشی، کارگاه ها، حضور در حلقه های معرفتی گروهی و ... بود رضایت داشته اند و خواستار اجرای طرح در سال های آتی بودند. 

وی افزود: در این دوره دانشجویان در مسابقات ورزشی و فرهنگی شرکت کردند که از برندگان این مسابقات در پایان این مراسم تجلیل به عمل آمد.

تقی زاده افزود: برنامه ریزی های انجام شده در این طرح به نحوی بود که دانشجویان هر روز برای اقامه نماز به حرم مطهر مشرف می شدند و در مراسم مختلف از جمله دعای کمیل و سایر برنامه های حرم مطهر شرکت کنند.

تقی زاده با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف برگزاری این طرح استعدادیابی دانشجویان بود، تصریح کرد: ان شاء الله برنامه داریم از دانشجویانی که در حوزه های گوناگون توانمند هستند در برنامه های بعدی استفاده کنیم و این عزیزان در دانشگاه محل تحصیل نسبت به فعال کردن کانون های ایثار همکاری کنند.

وی افزود: در پایان جا دارد از دانشگاه فاخر فردوسی مشهد به دلیل میزبانی برگزاری این طرح و همکاران خود در سازمان امور دانشجویان و همچنین کلیه افرادی که در برگزاری این طرح کمک کرده اند، تشکر کنم.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط