cdc آمریکا: توانایی محو آبله میمون را نداریم

cdc آمریکا: توانایی محو آبله میمون را نداریم

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - برخی از مقامات بهداشتی ایالات متحده پذیرفته اند که بیماری آبله میمون احتمالا به این زودی ها در این کشور از بین نمی رود و آمریکا فعلا قادر به محو این بیماری نیست.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - سی جی تی ان، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) دیروز اعلام کرد گسترش این بیماری در حال کاهش است، اما انتشار ویروس مذکور آنقدر گسترده است که حذف آن بعید است.

این نتیجه گیری در گزارش اخیر مرکز مذکور تایید شد و روز جمعه توسط مارک لیپسیچ، مدیر علوم مرکز پیش بینی بیماری این آژانس تکرار شد.

لیپسیچ نگفت که آیا بیماری آبله میمون برای همیشه در امریکا باقی می ماند یا خیر، اما او گفت بیماری مذکور تهدیدی مداوم برای چند سال آینده خواهد بود.

وی افزود: «این بیماری در بسیاری از نقاط جغرافیایی در داخل کشور و همچنین در کشورهای دیگر وجود دارد. هیچ مسیر روشنی در ذهن ما برای حذف کامل آن در داخل کشور وجود ندارد.»

این ویروس عمدتاً در بین مردان همجنس باز و دوجنس باز گسترش یافته است، اگرچه مقامات بهداشتی همچنان تاکید می کنند که هر کسی ممکن است آلوده شود. لیپسیچ گفت مهم است که افراد در معرض خطر اقداماتی را برای جلوگیری از شیوع آن انجام دهند و تلاش ها برای واکسیناسیون ادامه یابد.

به نظر می رسد شیوع این بیماری در ایالات متحده در اوایل ماه اگوست به اوج خود رسیده است. میانگین تعداد موارد گزارش شده روزانه  کمتر از 150مورد است که حدود یک سوم آن چیزی است که در اواسط تابستان گزارش شده بود، و مقامات انتظار دارند این روند کاهشی حداقل تا چند هفته آینده ادامه یابد. علل این کاهش افزایش واکسیناسیون، رفتار محتاطانه افراد در معرض خطر و ایمنی ناشی از شیوع عفونت در جمعیت های علاقمند به رفتار پرخطر نسبت داد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط