بارورسازی موفق  ابرها در چین با پهپادهای بزرگ

بارورسازی موفق ابرها در چین با پهپادهای بزرگ

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - بر اساس گزارش شرکت صنعت هوانوردی چین، یک پهپاد بزرگ غیرنظامی اخیرا عملیات بارورسازی ابرها را در فلات چینگهای و منطقه تبت انجام داده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - سی جی تی ان، شرکت صنعت هوانوردی چین، یک پهپاد بزرگ غیرنظامی اخیرا عملیات بارورسازی ابرها را در فلات چینگهای و منطقه تبت انجام داده است.

شرکت مذکور تصریح کرده که پهپاد Wing Loong-2H ابرهای بارشی را شناسایی کرده و با موفقیت وظیفه بارش مصنوعی و افزایش بارش برف را بر فراز محدوده از پیش مشخص شده انجام داده است.

این عملیات با همکاری مشترک مرکز اصلاح آب و هوای اداره هواشناسی چین (CMA)، مرکز رصد هواشناسی ، شرکت صنعت هوانوردی چین و چند مجموعه دیگر انجام شده است.

این پهپاد بزرگ مجهز به دستگاه کاتالیزور برای افزایش بارش بوده و دستگاه تشخیص بارش ابر را برای مشاهده و ارائه داده هایی برای مطالعه در مورد ویژگی ها و ساختار ابرهای بارشی در فلات چینگهای و تبت و ذخیره اثرات افزایش بارش به همراه داشته است.

این مطالعه به تسهیل تحقیقات در مورد روند بارش ابرها در فلات چینگهای و تبت و ارتقای فناوری های مرتبط کمک می کند. این عملیات حدود پنج ساعت به طول انجامید و تخمین زده می شود روند افزایش بارش تا 15000 کیلومتر مربع را تحت تأثیر قرار دهد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط