گزارش -  صورت حساب این دوره تلفن ثابت برای همه مشترکان افزایش یافت
سرویس علم و فناوری - صورت‌حساب این دوره تلفن ثابت برای همه مشترکان افزایش یافته است و مشترکان می‌پرسند که دلیل درج ردیف هزینه جدید در قبوض تلفن ثابت چیست؟

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و پیشرفت برخی از کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه در این سامانه از اضافه شدن هزینه خدمات مکالمه صوتی در قبوض تلفن ثابت انتقاد کرده اند.

سردبیر این سوژه می گوید: در قبض اخیر که برای خط تلفن منزل من صادر شده ردیفی به نام هزینه خدمات مکالمه صوتی به مبلغ 15 هزار تومان درج شده است در حالی که اصلا از خط موجود استفاده نمی کنم و حدود یک سال هست ماهیانه آبونمان و .. خط را می پردازم.

اما ماجرای این هزینه جدید در قبوض تلفن ثابت چیست؟

این تغییرات ناشی از اجرای دستورالعمل نحوه تنظیم هزینه ماهانه خدمات مکالمه صوتی مشترکان تلفن ثابت در راستای حداقل جبران هزینه نگهداری از خطوط تلفن ثابت است که از ابتدای شهریور 1401 اجرایی شده است.

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار که پیرو مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، دستورالعمل هزینه ماهانه خدمات مکالمه صوتی مشترکان تلفن ثابت را مشخص کرده است، مشترکان با پرداخت ۲۰ هزارتومان هزینه ماهانه خدمات مکالمات صوتی، ۴هزار و ۴۴۴ دقیقه مکالمه رایگان درون شهری یا به همان میزان مکالمات بین شهری و همراه دریافت می کنند.
این طرح برای سایر مراکز استان ها، ۱۵ هزار تومان و ۳هزار و۳۳۳ دقیقه مکالمه رایگان و برای سایر شهرها، ۱۰ هزار تومان و ۲هزار و ۶۶۶ دقیقه مکالمه رایگان است.

همچنین در محاسبه هزینه های قبوض تلفن ثابت، طبق مقررات ۹درصد ارزش افزوده لحاظ می شود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط
بی نام ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱
اظهار تاسف به خاطر این دزدی علنی و سکوت مسئولانی که خبر از جیب مردم ندارند