پرتاب آرتمیس 1 به ماه ؛ حالا یا هیچ وقت  -  بروز مشکلات جدی در صورت ادامه تاخیرها در زمان پرتاب
سرویس علم و فناوری - ناسا هنوز تاریخی برای پرتاب آرتمیس ۱ به کره ماه را مشخص نکرده است. سه پرتاب اخیر این راکت لغو شد و هم اکنون نگرانی‌های زیادی نسبت به اینکه آرتمیس ۱ به دلیل بروز مشکلات جدی هیچگاه پرتاب نشود، وجود دارد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری -
این تحلیل گر ادامه داد: «تصمیم به انتقال موشک به ساختمان مونتاژ، با توجه به وضعیت آب و هوایی، تصمیم درستی بود، اما به این معنی خواهد بود که پرتاب این راکت فضایی در اوایل اکتبر و به احتمال زیاد ماه نوامبر انجام نخواهد شد.»
او افزود: «تاخیرهای مداوم، باعث بروز مشکل جدی می شود. به عنوان مثال می توان به این مساله اشاره کرد که اولین بخش از تقویت کننده های موشک جامد دوقلو که در نوامبر ۲۰۲۰ روی هم چیده شده بود، نمی تواند به طور نامحدود در همین وضعیت بماند. همچنین این مشکل وجود دارد که نمی توان مرحله اصلی سیستم پرتاب فضایی ناسا را با سوخت های برودتی، به طور نامحدود پر و تخلیه کرد.»
آرتمیس ۱ قرار نیست با سرنشین به فضا پرتاب شود، اما باید در اطراف ماه بچرخد تا سه جز کلیدی آن برای ماموریت های آینده آزمایش شود. در جریان این پرتاب قرار است سیستم پرتاب فضایی ناسا، فضاپیمای اوریون و قسمتی از فضاپیما که متعلق به بخش خدمات اروپایی (ESM) است، تست شود.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط