300 فرصت سرمایه گذاری دانش بنیان ها در شرکت پست شناسایی شد
سرویس علم و فناوری - همان‌طور که در قانون جهش تولید دانش‌بنیان اشاره شده، در حال حاضر برای رشد و شکوفایی و همین‌طور حل چالش‌ها در کشور باید از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق استفاده کرد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقتصاد دانش بنیان موجب کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری شده و همچنین باعث ایجاد فضای رقابت پذیر بین محصولات تولیدی در بازارهای جهانی می شود.

امروزه اهمیت توسعه، حمایت های کمی و کیفی از شرکت های دانش بنیان به عنوان محور توسعه اقتصاد پایدار، بیش ازپیش مهم و حیاتی به نظر می رسد. توجه به نقش شرکت های دانش بنیان در چرخه اقتصادی کشور از راه های برون رفت از شرایط پیچیده اقتصادی در کشور با توجه به مؤلفه های اشتغال زایی و خودکفایی است.

استفاده از توان شرکت های دانش بنیان

اخیراً شرکت ملی پست ایران با شرکت های دانش بنیان برای استفاده از توان و ظرفیت آن ها همکاری داشته است. در حال حاضر از حدود ۴۴ محصول شرکت های دانش بنیان استفاده و تلاش شده تا از ظرفیت های این شرکت ها به بهترین شکل استفاده شود.

بیش از ۳۰۰ فرصت سرمایه گذاری برای بخش خصوصی در حوزه هوشمندسازی و تحول دیجیتال در شرکت ملی پست ایران شناسایی شده که در اختیار قرار گرفتن این فرصت ها برای شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفته، این شرکت ها با فرصت های به وجود آمده می توانند خدمات و محصولات خود را در این حوزه آماده سازی کنند.

تولید محصول بر پایه فناوری و نوآوری

فعالیت شرکت های دانش بنیان به عنوان موتور توسعه اقتصادی کشورهای درحال توسعه مطرح بوده و به عنوان منشأ اصلی اشتغال زایی و تسهیل محیط کارآفرینی برشمرده می شوند و دارای پتانسیل تسریع در خلاقیت، نوآوری و گشایش فرصت های تجاری سازی نوین به شمار می روند.

در صورت حمایت از شرکت های دانش بنیان و پذیرش ریسک حرکتی این شرکت ها در برنامه ریزی های کوتاه یا بلندمدت می توان علاوه بر رفع نیازها، محصولات پر ارزش بر پایه فناوری و نوآوری برای صنایع مختلف تولید کرد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط