گزارش -  پاسخ گویی به برخی از نیازهای کاربران با موتور جست وجوهای ایرانی
سرویس علم و فناوری - موتور جست وجوهای ایرانی امکان جست‌وجو در فضای وب را برای کاربران فراهم می‌‌کنند و می توانند جوابگوی برخی از نیازهای کاربران باشند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و پیشرفت برخی از کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه در این سامانه اعلام کرده اند: نیازمند اینترنت ملی و مرورگر داخلی هستیم.

سردبیر این سوژه در این باره به خبرنگار فارس، گفت: بعد از ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت که استفاده از موتور جست وجوی مرسوم گوگل مسدود شده است امروز نیاز به یک موتورجست وجوی داخلی که بتواند نیاز کاربران را در این زمینه پاسخ گو باشد احساس می شود.

وی توضیح داد: در ساعاتی از روز دسترسی به هیچ امکان جست وجویی فراهم نیست و این شرایط کار را برای کاربران که حتی آدرس سرویس های آشنا و پراستفاده شان را هم در گوگل سرچ می کردند سخت کرده است.

این خواسته برخی از کاربران در حالی مطرح شده است که هم اکنون چندین موتور جست وجوی ایرانی فعال هستند و با همه نقاط و قوت ضعف شان حضور خود را در این بازار حفظ کرده اند.

موتور جست وجوی ایرانی داریم؟

کاربران این روزها می توانند از موتور جست وجوهای ایرانی گردو و ذره بین استفاده کنند و بخشی از نیازهای خود را رفع کنند.

موتور جست و جوی گردو در آدرس https://gerdoo.me/ و موتور جست وجوی ذره بین در آدرس https://zarebin.ir/ در دسترس است.

به طور یقین هم اکنون این سرویس ها در حد گوگل سرویس دهی ندارند اما قطعا می توانند جواب گوی برخی از نیازهای کاربران باشند؛ علاوه بر اینکه، استفاده کاربران از این سرویس ها، به بهبود کیفیت آنها از طریق انتقال تجربه کاربری هم منجر خواهد شد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط