گزارش -  اینترنت رایگان دولت، مخصوص سرپرست خانوارهای سه دهک اول جامعه است
سرویس علم و فناوری - رئیس جمهوری در وعده‌های انتخاباتی از ارائه اینترنت رایگان صحبت کرده که این بسته ۴۰ گیگابایتی فقط برای سرپرستان خانوارهای سه دهک اول است و از مرداد ماه برای جامعه هدف فعال شده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و پیشرفت برخی از کاربران سامانه فارس من با ثبت سوژه در این سامانه پرسیده اند: تقویت سرعت اینترنت و اعطای رایگان آن چه شد؟

سردبیر این سوژه درباره مطالبه خود توضیح داد: آقای رئیس جمهور در وعده های انتخاباتی خود قول اینترنت رایگان و پرسرعت را دادند که با وجود گذشت یکسال هنوز خبری از آن نیست.

به گزارش فارس، طبق اعلام وزارت ارتباطات، صرفاً سرپرستان خانوارهای سه دهک اول مشمول این بسته ها شده اند. این بسته سالانه اینترنت ۴۰ گیگابایتی است که ۳۰ گیگابایت برای استفاده از سایت های منتخب و ۱۰ گیگابایت برای استفاده از اینترنت در نظر گرفته شده است.

مرداد ماه امسال در راستای اختصاص بسته اینترنت رایگان برای اقشار کم برخوردار، اطلاعات مشمولانی که در بازه زمانی تعیین شده از طریق سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir یا کد دستوری #۱۲۳۴*۴* ثبت نام کرده بودند، پس از صحت سنجی شماره ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از طریق سازمان فناوری اطلاعات به رگولاتوری اعلام شده است.

کد ملی و شماره تلفن همراه اعلام شده حدود ۹۴۴ هزار نفر از سرپرستان خانوارها که مشترک اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای مجازی تلفن همراه شاتل موبایل، های وب، آپتل، سامان تل و منطقه آزاد کیش بودند به این اپراتورها اعلام شد و بسته اینترنت از اول مرداد ماه برایشان فعال شده است.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط