ببینید؛ جذاب 788 اسب بخاری به میدان آمد

ببینید؛ جذاب 788 اسب بخاری به میدان آمد

۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - بی ام و M5 CS منهارت معرفی شد. این ابر سدان بی ام و اکنون از قدرتی برابر با 788 اسب بخار بهره می‌برد. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از برترین ها - گجت نیوز: بی ام و M۵ CS منهارت معرفی شد. این ابر سدان بی ام و اکنون از قدرتی برابر با ۷۸۸ اسب بخار بهره می برد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا خواهیم شد.

ببینید؛ جذاب 788 اسب بخاری به میدان آمد

شرکت تیونینگ آلمانی منهارت از محصول جدید خود بر پایه بی ام و M5 CS پرده برداشت. سدان M5 CS در حالت استاندارد جزو سدان های خاص بوده و نسبت به رقبا در سطح بالاتری قرار دارد، اما اکنون منهارت با اعمال تغییراتی روی این ابر سدان توانسته آن را بیش از پیش خاص تر کند.

مشخصات بی ام و M5 CS منهارت

منهارت همانند سایر محصولات خود برای بی ام و M5 CS از موتور 4.4 لیتری توئین توربو 8 سیلندر بی ام و استفاده کرده که در حالت استاندارد می تواند قدرتی برابر 635 اسب بخار و گشتاور 750 نیوتن متر را به تولید برساند؛ اما منهارت اکنون در آن از قطعاتی نظیر ورودی فیبر کربنی و واحد کنترل MHtronik استفاده کرده و توانسته قدرت آن را به 788 اسب بخار و گشتاور 935 نیوتن متر افزایش دهد.

علاوه بر این، بی ام و M5 CS در این نسخه به یک سیستم اگزوز جدید از جنس فولاد ضد زنگ با کنترل سوپاپ و 4 خروجی اگزوز 100 میلی متری نیز مجهز شده که طراحان با طرح فیبرکربنی نمای جذابی را در آن به وجود آوردند. ضمن این که امکان سفارش خروجی های اگزوز مسابقه ای بدون مبدل های کاتالیتیک نیز برای این خودرو فراهم شده است.

بی ام و M5 CS منهارت از همان ترمزهای نسخه استاندارد این خودرو بهره می برد، اما برای مشتریان امکان سفارش نسخه های ارتقا پیدا کرده آن نیز وجود خواهد داشت. همچنین این خودرو به فنرهای پیچشی نسخه چهار شرکت KW نیز مجهز شده که علاوه بر ارتقای هندلینگ باعث کاهش ارتفاع خودرو شده و چهره ای ترسناک را در آن به وجود آورده است.

رینگ های نقره ای و خاکستری مات ۲۱ اینچی نیز از سایر تغییرات اعمال شده روی این خودرو محسوب می شوند. هرچند رینگ های این خودرو به شکل استاندارد از طرح نقره ای و خاکستری مات بهره می برند، اما برای مشتریان امکان سفارش رنگ های متنوع نیز فراهم شده است. ضمن این که روی بدنه و کف پوش های این خودرو نیز نوارها و نوشته های تزئینی مخصوص شرکت منهارت درج شده است.

اخبار گوناگون در برخط