تولید نخستین خودروی خورشیدی جهان استارت خورد

تولید نخستین خودروی خورشیدی جهان استارت خورد

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - استارت‌آپ هلندی لایت یر (Lightyear) شروع به ساخت اولین سری از خودروهای الکتریکی کرد که مستقیماً از نور خورشید نیرو تولید می‌کند. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از برترین ها - خبرگزاری ایسنا: استارت آپ هلندی لایت یر (Lightyear) شروع به ساخت اولین سری از خودروهای الکتریکی کرد که مستقیماً از نور خورشید نیرو تولید می کند. اولین مدل این خودرو، لایت زیرو(Lightyear ۰)، با قیمت ۲۵۰ هزار یورو عرضه می شود و تاکنون حدود ۱۵۰ پیش سفارش داشته است.

تولید نخستین خودروی خورشیدی جهان استارت خورد

لایت یر قصد دارد حدود ۱۰۰۰ دستگاه از این مدل را در کارخانه Valmet Automotive Oyj در فنلاند، با نرخ شروع یک خودرو در هفته، تولید کند. لکس هوفسلوت، مدیر اجرایی در مصاحبه ای به بلومبرگ گفت: تولید تا نیمه دوم سال آینده، باید به پنج خودرو در هفته افزایش یابد.

هوفسلوت اظهار کرد: این خودرو که پنل های خورشیدی خمیده در سرتاسر کاپوت و سقف دارد، می تواند دو ماه بدون شارژ در آمستردام در تابستان و تا هفت ماه در پرتغال رانندگی کند. نیروی خورشیدی هر روز ۷۰ کیلومتر (۴۳ مایل) به مسافت رانندگی اضافه می کند.

این شرکت در سال ۲۰۱۶ در هلند تأسیس شد و در حال توسعه Lightyear ۲، دومین مدل پرتیراژ خود، با قیمت اولیه حدود ۳۰ هزار یورو بوده است. به گفته این شرکت، انتظار می رود که Lightyear ۲ تا سال ۲۰۲۵ به تولید برسد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط