خرد شدن ۲ تن بتن روی بدن مردآهنین -    اقدام خطرناک در ایران جهانی شد + ویدیو و عکس
سرویس فیلم - مردآهنین برای اینکه در رشته شکستن اجسام سخت رکورد جدیدی را از خود برجای بگذارد پس از چندماه تمرین ۲ تن بتنی که روی بدنش قرار داده بودند را در مقابل چشمان حیرت زده تماشاچیان و داورانی که درمحل حضور داشتند با پتک خرد کردند.


دانلود ویدیو

ماجرا از چندسال پیش برای سجاد سوری آغاز شد، همان دورانی که متوجه شد پس از چندسال تلاش در رشته‌های رزمی ،کشتی و بوکس قدرت بدنی فوق العاده‌ای دارد و می‌تواند در رشته اجسام سخت هم حرفی برای گفتن داشته باشد.همین ایده اولیه بود تا جایی پیش رفت چند روز پیش در رکوردی جدیدی در سطح جهان را با عنوان شکستن ۲ تن بتن روی بدن از خود برجای گذاشت که به ثبت سازمان جهانی ثبت رکورد ایمارو رسید.

ماجرای اجرای این رکورد باعث شد با سجادسوری که عنوان جهان پلهوان را به او اعطا کرده‌اند در دفتر کارش قرار بگذاریم. مردی قوی هیکل و قدبلند. سرتاسر دفترکارش که مربوط به سازمان جهانی بادیگاردی AMD است از لوح تقدیرنامه و عکس پرشده.تقریبا جای خالی برای مدرک جدیدی که به خاطر شکستن ۲ تن بتن روی بدنش دریافت کرده است و کمربند پهلوانی پیدا نمی شود.

سجاد سوری متولد ۱۳۶۳ از کوهدشت خرم آباد است و پس از اخذ دو لیسانس ادبیات فارسی و حقوق برای دوره ارشد و دکتری هم علوم سیاسی خوانده است. او اولین نفری است که در خانواده‌اش وارد ورزش شده و پس از او دیگر اعضای خانواده اش هم به ورزش روی آورده‌اند.

خرد شدن ۲ تن بتن روی بدن مردآهنین -    اقدام خطرناک در ایران جهانی شد + ویدیو و عکس

یک تصمیم عجیب

۱۲ سال پیش بود که ایده شکستن اجسام سخت روی بدن به ذهنم خطور کرد.با کمک برادرم چندعدد دسته بیل را روی بدنم شکستم.اتفاقا دو برادر دارم که آن‌ها هم رزمی کار هستند. اینها را سجادسوری می‌گوید و ادامه می‌دهد: درمسابقات اوراسیا که سال ۲۰۱۹ درمنطقه آزاد ارس برگزار شد توانستم طلا را کسب کنم و بین ۳۵ کشور مقام اول را کثب کنم.

او ادامه می‌هد:در این مسابقه ۵۰ دسته بیل را روی بدنم شکستند.این افتخاری بود برای من که بین ۳۵ کشور توانستم مقام اول برای کشور عزیزم کسب کنم.همیچنین در همان سال ۲۰۱۹ در زنجان هم قهرمان بین المللی ، مدال طلا و کمربند طلا را در رشته شکستن اجسام سخت از آن خودم کردم که این قهرمانی هم برای کشورم بود و افتخار می کنم توانستم نام ایران را بار دیگر سربلند کنم.

اما این تمام قهرمانی‌های آقای سجاد سوری نیست .این ورزشکار جوان که عنوان جهان پهلوانی را به او داده‌اند درچندین نوبت قهرمانی مسابقات رینگی جهان را هم به دست آورده است و باعث شده زندگی ورزشکارانه‌ای را هرسال پربارتر از سالهای قبل تجربه کند.

۳۰۰ میلیون تاگینس

یکی از آروزهای سجادسوری ثبت رکورد در گینس است، کاری که برای او وامثال او در ایران بسیار دشوار است . سوری دلیل این مشکل را اینطور بیان می‌کند. برای اینکه یک ورزشکار و رکوردشکن بخواهد در گینس رکوردی را ثبت کند هزینه زیادی دارد. مخصوصا در ایران به خاطر شرایط تحریم. باید به کشوری مثل ترکیه برویم یا از نماینده گینس در ایران دعوت کنیم. اما هزینه‌ای زیادی دارد .هزینه ای برابر ۳۰۰ میلیون تومان. فراهم کردن این مقدار پول برای من و خیلی از ورزشکاران کار ساده‌ای نیست. اما واقعا یکی از بزرگترین آرزوهایم این است که بتوانم در این رشته ثبت جهانی داشته باشم تا باعث افتخار کشورم باشم.

وی درباره شکستن ۲ تن بتن روی بدنش نیز اینطور می‌گوید: مدت‌ها در ذهنم بود این کار را انجام بدهم. سرانجام تصمیمم را گرفتم و با اینکه درچند نقطه از بدنم دچار آسیب دیدگی شدیدی بودم با کمک دوستانم شرایط کار را فراهم کردیم.

سوری ادامه می‌دهد: خوشبختانه روز رکوردزنی با کمک دوستانم و داورانی که از سازمان جهانی ثبت رکورد ایمارو که رسما در برنامه حضور داشتند توانستم این رکورد را در حدود سه دقیقه و ۳۰ ثانیه از آن خودم کنم.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز