ثبت نام تارا در طرح جدید پیش فروش ایران خودرو به زودی شروع می شود

ثبت نام تارا در طرح جدید پیش فروش ایران خودرو به زودی شروع می شود

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فیلم - بر اساس اطلاعات بدست آمده، طرح جدید پیش فروش تارا، جدیدترین محصول ایران خودرو آغاز می‌شود. ...


دانلود ویدیو

به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از رکنا - ایران خودرو چند وقتی است پس از تحویل اولین سری از تارا ، اقدام به پیش فروش دوباره این محصول خواهد کرد. پیگیری های ما از این شرکت نشان می دهد فرآیند ثبت نام طی چند روز آینده آغاز خواهد شد اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره تعداد خودروهایی که در این دوره عرضه خواهد شد مشخص نیست.

تارا تازه ترین محصول ایران خودرو است که مدل فیس لیفت پژو ۳۰۱ است و از سال ۲۰۲۰ تولید می شود. این خودرو بر پایه پلتفرم IKP۱ ایران خودرو که نمونه تغییریافته پلتفرم PF۱ پژو سیتروئن است، ساخته شده است. در نتیجه پلت فرم این خودرو، با خودروهای پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن سی-الیزه مشترک است.

ایران خودرو و پی اس ای پس از برجام تحت شرکت ایکاپ قصد تولید مشترک پژو ۳۰۱، پژو ۲۰۸، پژو ۵۰۸ و پژو ۲۰۰۸ را داشتند. پس از بازگشت تحریم ها توسط آمریکا، پژو از ایران خارج شد و شرکت ایکاپ به تعلیق درآمد.

در نتیجه ایران خودرو پژو ۳۰۱ را فیس لیفت کرد و نتیجه آن تارا شد که برای نخستین بار در ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ در حاشیه جلسه هیئت دولت توسط حسن روحانی رونمایی شد. تارا به طور رسمی توسط شرکت ایران خودرو در ساپکو رونمایی شد. این خودرو برای نخستین بار در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ پیش فروش شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز