آتش سوزی در یک کشتی باری در سواحل کانادا + ویدیو و عکس

آتش سوزی در یک کشتی باری در سواحل کانادا + ویدیو و عکس

۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فیلم - کانتینرهای یک کشتی باری حامل مواد شیمیایی در سواحل استان «بریتیش کلمبیا» کانادا دچار حریق شد و در پی این حادثه، گارد ساحلی این کشور از احتمال خطرات زیست محیطی خبر داد. ...


دانلود ویدیو

به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از رکنا -  روز شنبه کانتینرهای یک کشتی باری حامل مواد شیمیایی معدنی در سواحل استان «بریتیش کلمبیا» کانادا دچار آتش سوزی شد و گارد ساحلی این کشور اعلام کرد که با گارد ساحلی ایالات متحده در حال ارزیابی وضعیت از جمله خطرات زیست محیطی است.

این کشتی به طول ۲۶۰ متر از بندر بوسان کره جنوبی به سمت ونکوور کانادا حرکت می کرد، اما با دریای مواج روبرو شد.

گارد ساحلی کانادا دیروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ۱۶ خدمه این کشتی با نام «ام وی زیم کینگستون» خارج شده اند، در حالی که ۵ نفر همچنان برای مقابله با آتش سوار بر کشتی هستند.

در این بیانیه گفته شد، در حال حاضر ۱۰ کانتینر در حال سوختن است و آتش همچنان در حال گسترش است اما خود کشتی آتش نگرفته است.

گارد ساحلی کانادا افزود در حال همکاری با همتای آمریکایی خود برای ردیابی ۴۰ کانتینری است که در دریا سقوط کرده و آن ها خطرات قابل توجهی برای دریانوردان ایجاد می کنند. گارد ساحلی یک منطقه اضطراری یک مایلی در اطراف این کشتی ایجاد کرده و گفته که گازهای سمی از آن متصاعد می شود.

این کشتی باری روز جمعه گزارش داد که در غرب تنگه «خوان دو فوکا» در کانادا با آب و هوای نامساعد روبرو شده است.

«دیوید بودینوت» رئیس یک سازمان محیط زیستی کانادایی گفت: این بسیار نگران کننده است. کشتی و کانتینرهای آن بسیار نزدیک به ویکتوریا (مرکز استان بریتیش کلمبیا) هستند و پیش بینی می شود که طوفان بزرگی امشب رخ دهد. ما نگران هستیم که این ممکن است یک فاجعه زیست محیطی دیگر باشد.

طبق این گزارش، داده های «ایکون ریفینیتیو» نشان داده این کشتی با پرچم مالت توسط یک شرکت مستقر در قبرس اداره می شود.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز