تجمع جمعی از پزشکان یزدی در اعتراض به حقوق پایین و سهم بالای بیمه و مالیات از دریافتی آنها + ویدیو
سرویس فیلم - جمعی از پزشکان بخش های دولتی یزد با برپایی تجمعی به وضعیت پرداخت حقوق و سهم بالای بیمه و مالیات از دریافتی آنها اعتراض کردند. ...


دانلود ویدیو

به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از رکنا - جمعی از پزشکان و فارغ التحصیلان پزشکی بخش دولتی که در حال گذراندن طرح خود هستند، روز گذشته در اعتراض به حقوق خود در برابر ساختمان علوم پزشکی یزد تجمع کردند.

یکی از این پزشکان با بیان اینکه طرح پلکانی و مالیات های سنگین سبب شده تا بخش زیادی از حقوق آنان پرداخت نشود، گفت: نمایندگان مجلس که صدای ما هستند پس از مشاهده فیش حقوق ما مدعی می شوند که فیش فوتوشاپ است و باور نمی کنند که ما انقدر دریافتی پایینی داریم و حقوق ما از کارمندان معمولی هم پایین تر است. 

به گفته  این پزشک جوان، نمایندگان کمیسیون بهداشت می گویند صدای ما در مجلس به جایی نمی رسد چرا که جو مناسبی نسبت به پزشکان در مجلس وجود ندارد. چنان جوسازی علیه پزشکان راه افتاده است که انگار پزشکان مرفهان بی درد هستند، در حالی که پزشکان و متخصصان جوان دریافتی بسیار کمی دارند.

این پزشک معترض همچنین گفت: متاسفانه برخی نمایندگان کمیسیون بهداشت مجلس وقتی می خواهند که قانونی را به نفع پزشکان تصویب کنند، می گویند که چون بحث منفعت صنفی مطرح است، بنابراین کسی به نفع پزشکان رای نمی دهد. 

او تاکید کرد: بیمه ها کمر پزشکان را شکسته اند و هر حقوقی که ما برمی داریم، هم بیمه سهم بالایی را برمی دارد و هم مالیات 35 درصدی از آن کسر می شود. این اجحاف در حقوق پزشکان در حالی انجام می شود که 60 تا 70 درصد شهدای مدافع سلامت از جامعه پزشکی بوده اند. 

گفتنی است؛ در روزهای اخیر برخی پزشکان مدعی شده اند که در صورت تداوم پرداخت حقوق های پایین، آنها ناچار به مهاجرت از ایران خواهند بود. 

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز