(فیلم) تیم پزشکی عربستان جان یک زائر ایرانی را نجات داد

(فیلم) تیم پزشکی عربستان جان یک زائر ایرانی را نجات داد

۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فیلم - تیم پزشکی پیشنهاد انجام عمل قلب باز را دادند، اما بیمار این عمل پزشکی را رد کرد. در این بیانیه آمده است که سپس تصمیم گرفته شد به جای آن استنت در شریان‌های آسیب‌دیده قرار داده شود تا بیمار بتواند بهبود یابد و به زیارت خود ادامه دهد.

به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از فرارو - وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام کرد که یک تیم تخصصی از شهر پزشکی ملک عبدالله مکه، روز شنبه با جراحی اضطراری قلب، جان یک زائر ایرانی را نجات دادند.

این وزارتخانه در بیانیه ای که خبرگزاری عربستان سعودی بامداد یکشنبه منتشر کرد، گفت: این زائر حج در حالی که برای اقامه نماز به سمت مسجدالحرام در مکه حرکت می کرد پس از احساس درد شدید قفسه سینه به بخش اورژانس بیمارستان منتقل شد.

این بیمار که بر اساس مدارکش حسین قاسمی جلمرازی نام دارد، اهل اصفهان است.

به گفته وزارت بهداشت عربستان سعودی، متخصصان پس از اینکه نتیجه معاینات، مشکل او را وجود انسداد بیش از دو شریان قلب نشان داد، برای نجات بیمار کاتتریزاسیون تشخیصی اورژانسی انجام دادند. کاتتریزاسیون هدایت یک لوله نازک و انعطاف پذیر به سمت شریان های قلب است.

تیم پزشکی پیشنهاد انجام عمل قلب باز را دادند، اما بیمار این عمل پزشکی را رد کرد. در این بیانیه آمده است که سپس تصمیم گرفته شد به جای آن استنت در شریان های آسیب دیده قرار داده شود تا بیمار بتواند بهبود یابد و به زیارت خود ادامه دهد.


منبع : فرارو