(فیلم) رقص دامادهای یمنی در جشن عروسی دسته جمعی

(فیلم) رقص دامادهای یمنی در جشن عروسی دسته جمعی

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فیلم - در عروسی‌های مشترک، مردان هزینه را بین یکدیگر تقسیم می‌کنند و برخی دیگر به سازمان‌های خیریه برای کمک به برگزاری مراسم عروسی خود متکی هستند.

به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از فرارو - محبوبیت عروسی های دسته جمعی در یمن پس از یک بحران شدید که اقتصاد را ویران کرد و میلیون ها نفر را در فقر و گرسنگی فروبرد افزایش یافته است.

کنان جمیل، یکی از ۹ داماد یمین در مراسم جشن گفت:  امروز روز شادی است، ما یک عروسی جمعی را با جمعی از خانواده، اقوام و دوستان برگزار می کنیم، اما با هزینه بسیار کم، از جمله قیمت جشن و تالار. این یک گردهمایی فوق العاده است.

در عروسی های مشترک، مردان هزینه را بین یکدیگر تقسیم می کنند و برخی دیگر به سازمان های خیریه برای کمک به برگزاری مراسم عروسی خود متکی هستند.

طا ها ابراهیم، مدیر یک مرکز خدمات عروسی و مجالس گفت: داماد ها ایده عروسی جمعی را دوست دارند، جایی که هزینه ها کاهش می یابد و بار بر دوش داماد کمتر می شود. از سوی دیگر، مراکز عروسی که لباس های سنتی کامل ارائه می دهند افزایش یافته اند و این افزایش مراکز به معنای رقابت بر سر قیمت گذاری بین آنهاست.

از سال ۲۰۱۵، زمانی که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه حوثی های وابسته به ایران مداخله کرد اقتصاد و خدمات اساسی یمن سقوط کرده است. ۸۰ درصد از جمعیت ۳۰ میلیونی به کمک نیاز دارند.


منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط