پول به حسابتان می ریزند و بیچاره تان می کنند! - ترفند جدید کلاهبرداران سایبری را بشناسید+ ویدیو
سرویس فیلم - رئیس پلیس فتا استان گلستان با اشاره به اینکه کلاهبرداری‌های مالی در حال افزایش است، به شهروندان هشدار داد به تماس‌های تلفنی ناشناس با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی اعتماد نکنند و رمزهای ارسال شده به تلفن خود را در اختیار کسی قرار ندهند. ...

به گزارش سرویس فیلم برخط نیوز به نقل از رکنا - رکنا از گلستان؛ سرهنگ سعید تجری  در گفتگو با خبرنگار رکنا بیان کرد: بررسی روند ارتکاب جرایم سایبری بیانگر افزایش تعداد پرونده های کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی در استان است. 

رئیس پلیس فتا استان گلستان افزود: با توجه به تأکیدات و هشدارهای پلیس و سایر نهادهای مربوطه متأسفانه ما روزانه شاهد وقوع جرایم در فضای سایبری به خصوص کلاهبرداری های مالی و برداشت غیرمجاز از حساب کاربران هستیم که در آن شهروندان دچار خسارت مالی بعضاً سنگینی می شوند چرا که جرایم در فضای سایبری قشر و جامعه هدف مشخصی ندارد و عموم مردم از هر رده سنی مورد تهدیدات جرایم در این فضا هستند.

وی بیان کرد : کلاهبرداران با برقراری تماس تلفنی و اعلام برنده شدن فرد در قرعه کشی، از غفلت کاربران سوءاستفاده کرده و رمزهای پیامک شده به تلفن همراه آنان را اخذ می کنند که این فرآیند منجر به سرقت موجودی حساب می شود.

سرهنگ تجری افزود: کاربران گرامی دقت داشته باشند هرگونه تماس تلفنی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی از طریق شماره های شخصی کلاهبرداری بوده و سرقت موجودی حساب را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان داشت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی و یا با Cyberpolice@ در تمامی شبکه های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

کرامتی /گلستان

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط