فوتی های کرونا در شهر نیویورک به صفر رسید!

فوتی های کرونا در شهر نیویورک به صفر رسید!

۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - مقامات بهداشتی شهر نیویورک آمریکا اعلام کردند در ۲۴ ساعت منتهی به روز یکشنبه (دیروز) این شهر با عدم ثبت حتی ۱ مورد مرگ ناشی از کروناویروس، پس از ۴ ماه رکوردی بی‌نظیر از مبارزه با کرونا ویروس جدید را به نمایش گذاشت.

مقامات بهداشتی شهر نیویورک آمریکا اعلام کردند در ۲۴ ساعت منتهی به روز یکشنبه (دیروز) این شهر با عدم ثبت حتی ۱ مورد مرگ ناشی از کروناویروس، پس از ۴ ماه رکوردی بی نظیر از مبارزه با کرونا ویروس جدید را به نمایش گذاشت.

به گزارش عصرایران، این نخستین بار در ۴ ماه گذشته است که نخستین مورد مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در نیویورک ثبت شده بود.

شهر نیویورک در تاریخ ۱۱ مارس سال جاری (۲۲ اسفند ۱۳۹۸) نخستین مورد مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد و پس از ۱۳ مارس امسال هیچ روزی بدون مرگ و میر نبوده و در رو های اوج همه گیری کرونا روزانه صد ها بیمار کرونا در این شهر جان می باخت.

وضع شهر نیویورک به قدری حاد بود که در زمان اوج اپیدمی کرونا تریلی های حامل یخچال در کنار بیمارستان ها ایستاده بودند تا اجساد قوتی های کرونا را در درون خود نگه دارند. بیشترین میزان مرگ در یک روز در دوران اوج کرونا در شهر نیویورک با مرگ ۹۵۲ نفر در ۵ می امسال رقم خورده است. اما پس از این روز آمار فوتی ها به تدریج کاهش یافت تا اینکه از اواخر ماه ژوئن تک رقمی شد و در نهایت در یکشنبه گذشته به صفر رسید.

نیویورک در کنار شهر "سیاتل" (مرکز ایالت واشنگتن در شمال غرب آمریکا) نخستین کانون شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا بوده است.

بر اساس آمار رسمی تاکنون ۲۲۷۵۵ نفر در شهر نیویورک آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند.

"آندرو کومو" فرماندار نیویورک در مبارزه با کرونا رویکردی مخالف دولت ترامپ داشت و بار ها و بار ها با ترامپ بر سر بازگشایی این ایالت جدال لفظی داشته است.

فرماندار نیویورک حامی قرنطینه بلندمدت و بستن کسب و کار ها تا زمان مهار اپیدمی کرونا بود در حالی که ترامپ که خود اهل نیویورک آمریکاست، مدام اصرار داشت کسب و کار ها در شهر نیویورک به عنوان قلب اقتصاد آمریکا باید هر چه سریع تر بازگشایی شود.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز