ده ها دانشگاه آمریکا بر علیه فرمان ترامپ

ده ها دانشگاه آمریکا بر علیه فرمان ترامپ

۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - ده‌ها دانشگاه آمریکایی با ثبت یک سند از شکایت دو دانشگاه دیگری که به دنبال بلوکه کردن فرمان ممنوعیت دونالد ترامپ علیه تداوم اقامت دانشجویان خارجی در خاک آمریکا در صورت عدم برگزاری کلاس‌های حضوری نهادهای آموزشی در فصل پاییز هستند، حمایت کردند.

  به نقل از خبرگزاری رویترز، شکایت مذکور ابتدا از سوی دو دانشگاه شامل دانشگاه ام آی تی و دانشگاه هاروارد امروز (دوشنبه) در یک دادگاه فدرال در بوستون ثبت شد.

با این حال روز یکشنبه ۵۹ دانشگاه دیگر آمریکا با ثبت یک سند در دادگاه خود را به عنوان حامی شکایت این دو دانشگاه معرفی کردند. این دانشگاه ها اعلام کرده اند که پایبند به دستورالعمل فدرالی هستند که در دوران وضعیت اضطراری نیز برقرار است و به دانشجویان خارجی اجازه می دهد در دوران همه گیری بیماری در دوره های تماما آنلاین شرکت کنند .

آنها خاطرنشان کردند: وضعیت اضطراری همچنان پابرجا است اما با این حال سیاست دولت آمریکا به طور اساسی و ناگهانی تغییر می کند و برنامه های این دانشگاه ها را دچار تشویش کرده و ضرر ها و آشوب های چشمگیر به بار می آورد.
 بر اساس یک گزارش وزارت امور خارجه آمریکا و انستیتوی آموزش بین الملل، حدود ۱.۱ میلیون دانشجوی خارجی در دوره های تحصیلات عالی در این کشور در سال تحصیلی ۲۰۱۸ -۲۰۱۹ شرکت کردند. این تعداد تنها ۵.۵ درصد مجموع دانشجویان تحصیلات عالی آمریکا را به خود اختصاص داده است.
 

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز