بیانیه ای 7 بندی گروه های مقاومت فلسطینی در رابطه با نشست بیروت
سرویس بین الملل - گروه‌های مقاومت فلسطینی ضمن استقبال از برگزاری نشست گروه‌های فلسطینی در بیروت، آن را گامی مهم برای تجدید وحدت خواندند.

قرار است فردا (پنجشنبه) نشست دبیران کل گروه هفلسطینی در بیروت پایتخت لبنان برگزار شود و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان نیز از طریق ویدئو کنفرانس در آن سخنرانی خواهد کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، گروه های مقاومت فلسطینی به همین بهانه بیانیه ای صادر و اعلام کردند، این نشست گامی مهم برای باز گرداندن وحدت و مقابله با پروژه هایی است که برای نابودی مسأله فلسطین چیده شده اند.

گروه های مقاومت در این بیانیه بر شش موضوع زیر تأکید کردند:

اول؛ از نشست دبیران کل گروه ها در بیروت استقبال می کنیم و آن را گامی مهم برای تجدید وحدت بر اساس شراکت می دانیم؛ پس از این نشست باید گام های عملی در راستای تحقق وحدت صورت بگیرد.

دوم؛ شناسایی رژیم صهیونیستی، توافق اسلو و ملحقات آن باید لغو شود.

سوم؛ بر حق ملت فلسطین در مقابله با رژیم صهیونیستی با تمام انواع مقاومت و در رأس آن مقاومت مسلحانه تأکید می کنیم.

چهارم؛ به توافق بر یک برنامه فلسطینی جامع برای حفاظت از اصول ثابت فلسطینی فرا می خوانیم.

پنجم؛ در ساختار سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» باید بازنگری شود تا چارچوبی جامع برای تمام فلسطینی ها و در رأس آن گروه های مقاومت باشد.

ششم؛ خواستار توسعه چارچوب رهبری (سازمان ساف) هستیم تا شامل گروه های مقاومت نیز بشود و پس از آن انتخاباتی فراگیر با مشارکت همه فلسطینی ها برای اصلاح ساختار ساف برگزار شود.

هفتم؛ به توافق بر راهبرد ملی فلسطینی بر اساس اصول ثابت برای مقابله فراگیر با رژیم اشغالگر فرامی خوانیم.

موارد مورد بحث در نشست بیروت

«جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی فتح اعلام کرد، در نشست بیروت درباره سازوکار پایان اختلافات، تحقق آشتی فلسطینی، عینیت بخشی به مشارکت ملی، وحدت موضع سیاسی، مبارزه ای و سازمانی در این مرحله سخت در کنار تأکید بر طرح صلح عربی و تصمیم های مشروع بین المللی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

در همین زمینه، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس دیروز (سه شنبه) وارد بیروت شد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز