ارتش لبنان: مواد منفجره یافت شده در بندر بیروت معدوم سازی شد

ارتش لبنان: مواد منفجره یافت شده در بندر بیروت معدوم سازی شد

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - ارتش لبنان اعلام کرد که محموله جدید یک و نیم تنی از نیترات آمونیوم که به تازگی در بندر بیروت پیدا شد، را معدوم کرده است.

فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد که مواد منفجره «نیترات آمونیوم» که چند روز پیش در چهار کانتینر در بندر بیروت پیدا شد، را معدوم کرده است.

بر اساس بیانیه فرماندهی ارتش لبنان، واحدهای هنگ مهندسی ارتش این مواد یافت شده را که وزن آن بالغ بر ۴ تن و ۳۵۰ کیلوگرم بود، در میادین انفجار متعلق به ارتش لبنان منفجر کردند.

ارتش لبنان روز پنجشنبه اعلام کرد که ۴.۳۵ تن نیترات آمونیوم در نزدیکی ورودی بندر بیروت پیدا کرده است  و واحدهای هنگ مهندسی ارتش برای رسیدگی به این موضوع تلاش می کنند.

لبنان همچنان درگیر پیامدهای انفجار مهیبی است که در چهارم آگوست بر اثر آتش سوزی انبار حاوی دو هزار و ۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در آنجا به وقوع پیوست و بیش از ۱۷۰ کشته و شش هزار زخمی و مصدوم برجای گذاشت، علاوه بر اینکه مناطق کاملی از شهر را فقط در چند ثانیه ویران کرد.

به دنبال آن بیروت منطقه فاجعه دیده اعلام شد و اعتراضات خیابانی همراه با اغتشاش و آشوب در این شهر دولت حسان دیاب را وادار به استعفا کرد.

«باسم القیسی» مدیرکل مدیریت و سرمایه گذاری بندر بیروت پیش از این اعلام کرده بود که هنوز کانتینرهای حاوی مواد قابل اشتعال در بندر بیروت وجود دارد.

وی در کنفرانسی خبری تصریح کرد، نامه ای در این خصوص به گمرک و ارتش لبنان فرستاده و بیش از یک بار از مدیریت گمرک خواسته که شرکت های حمل و نقل را مجبور به بار زدن دوباره این مواد قابل انفجار کند.

ارتش لبنان در ۲۴ آگوست اعلام کرد که اعضای این ارتش با همکاری کارشناسانی از فرانسه ۷۹ کانتینر حاوی مواد "خطرناک" را در بندر بیروت پیدا کرده اند.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز