ورود آژانش بین المللی انرژی اتمی به پرونده انفجار بندر بیروت
سرویس بین الملل - آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد، هیئتش امروز، دوشنبه وارد لبنان شده تا فعالیت خود را برای کمک به مقامات این کشور در ارزیابی خطرات مواد پرتوزا بعد از انفجار بندر بیروت که چهارم اوت رخ داد، شروع کند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی در برابر نشست شورای حکام اظهار کرد: آژانس بعد از انفجار فاجعه بندر بیروت در ماه گذشته میلادی تدابیر فوری برای مساعدت لبنان در پاسخ گویی به نیازهای فوری اش لحاظ کرد.

گروسی تاکید کرد: آژانس با مقامات لبنان برای برآورد میزان خساراتی که به بخش های بهداشت و زیرساخت های بیروت در پی انفجار وارد شده بود، همکاری مشترک را شروع کرد.

او افزود: هیئت آژانش بین المللی انرژی اتمی ویژه کمک رسانی با حضور تیم های شبکه پاسخ گویی و یاری که از سوی اعضا تشکیل شده روز شنبه وارد لبنان شد و امروز کار خود را به منظور مشارکت در جمع آوری نمونه ها، تحلیل و آزمایش ها و مشورت دهی در خصوص خطرات مواد پرتو زای احتمالی آغاز خواهد کرد.

لبنان تلاش می کند پیامدهای انفجار عظیم چهارم اوت را که ناشی از ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم بود و به کشته شدن ۱۹۲ و زخمی شدن بیش از ۶۵۰۰ تن انجامید، پشت سر بگذارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز