آمریکا بار دیگر برای ارائه اطلاعات از سرکرده داعش پاداش مالی در نظر گرفت
سرویس بین الملل - برنامه «جایزه برای عدالت» وابسته به وزارت خارجه آمریکا بار دیگر افراد را به ارائه اطلاعاتی از «حجی عبدالله» یا «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده جدید داعش در ازای دریافت 10 میلیون دلار دعوت کرد.

نهاد موسوم به «جایزه برای عدالت» برای سومین بار در سال جاری اعلام کرد که هر فردی اطلاعاتی از «حجی عبدالله» یا «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده جدید داعش ارائه دهد، جایزه نقدی دریافت خواهد کرد.

این نهاد وابسته به وزارت خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت که «حجی عبدالله» تروریست و خائن است و هر فردی که از تروریسم نفرت دارد باید اطلاعاتی که از وی دارد را در اختیار قرار دهد تا به جایزه ۱۰ میلیون دلاری برسد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که آمریکا قصد دارد با دستگیری وی از هویت فرماندهان جدید داعش اطلاع یابد.

آمریکا بار دیگر برای ارائه اطلاعات از سرکرده داعش پاداش مالی در نظر گرفت

 

وزارت خارجه آمریکا برای اولین بار در سوم اردیبهشت ماه جایزه پنج میلیون دلاری برای ارائه هرگونه اطلاعاتی که موجب دستگیری وی شود، اعلام کرد و در تیر ماه نیز مبلغ جایزه را به ۱۰ میلیون دلار افزایش داد.

 حجی عبدالله، علاوه بر «ابو ابراهیم القرشی»، به نام های «ابو عمر الترکانی»، «عبدالامیر محمد سعید الصلبی» و «محمد سعید عبدالرحمن المولی» نیز شناخته می شود.

به نوشته رسانه های عراقی، سرکرده جدید داعش که هنوز نام اصلی وی مشخص نیست، تلاش کرده است با سوء استفاده از شرایط کرونا در عراق، به بازسازی هسته های پراکنده داعش دست بزند و نیروهای امنیتی مدتی است که تلاش دارند مکان اختفای وی را پیدا کنند.

گفته می شود این فرد در تاریخ نهم آبان سال گذشته و یک هفته پس از کشته شدن «ابوبکر البغدادی» از سوی شورای رهبران داعش به سرکردگی این گروهک انتخاب شد. روزنامه گاردین پیش از این در گزارشی نوشته بود که او از مؤسسان و تئوری پردازان برجسته داعش محسوب می شود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز