آتش سوزی کالیفرنیا ظرف یک ماه نزدیک ۴۰۴ هزار هکتار را در بر گرفت
سرویس بین الملل - اطلاعات «اداره جنگل‌بانی و محافظت از آتش» در ایالت کالیفرنیا نشان می‌دهد آتش‌سوزی‌ها در این ایالت فقط در ماه گذشته حدود ۱ میلیون جریب ( بیش از ۴۰۴ هزار هکتار) از اراضی را تخریب کرده است.

آمارهای «اداره جنگل بانی و محافظت از آتش» در ایالت کالیفرنیا نشان می دهد آتش سوزی ها در این ایالت فقط در ماه گذشته حدود ۱ میلیون جریب ( بیش از ۴۰۴ هزار هکتار) از اراضی را تخریب کرده است. 

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد در سراسر ایالت کالیفرنیا در سال ۲۰۲۰، بیش  از ۴.۱ میلیون جریب سوخته است. حدود یک میلیون جریب از این مقدار از اواسط ماه سپتامبر اتفاق افتاده است.

سازمان آتش نشانی ایالت کالیفرنیا هفته گذشته گزارش داده بود از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۱.۶ میلیون هکتار از زمین های این ایالت سوخته که دو برابر رکوردهای سالانه قبلی است.

بنا بر گزارش سازمان آتش نشانی ایالتی کالیفرنیا، وسعت گستردگی آتش سوزی های سال جاری میلادی در این ایالت بیش از وسعت ایالت کنتیکت است.

پنج آتش سوزی از ۶ آتش سوزی بزرگ در تاریخ ایالت کالیفرنیا، در سال جاری میلادی این پرجمعیت ترین ایالت آمریکایی را هدف قرار داد که در حقیقت در نتیجه موج شدید گرما و وقوع رعد و برق های شدید تشدید بخشیده شد.

کالیفرنیا در بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ متحمل یک دوره خشکسالی بسیار طولانی شد که در نتیجه آن بیماری ها و هجوم حشرات تشدید شد و میلیون ها درخت از بین رفت.

طبق این گزارش، در آتش سوزی های سال ۲۰۱۸ ایالت کالیفرنیا، حدود دو میلیون جریب (بیش از ۸۰۰ هزار هکتار) از زمین های این ایالت سوخت و دستکم ۸۵ غیرنظامی جان خود را از دست دادند و حدود ۱۹ هزار ساختمان در داخل و اطراف شهر کوهستانی «پارادایز» کالیفرنیا تخریب شد.

پیش از این رسانه های آمریکایی گزارش کرده بودند که جدیدترین دور از آتش سوزی ها به فصل آتش سوزی تاریخی و ویرانگر ایالت کالیفرنیا افزوده شد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز